Bijeli na Poljudu u sklopu 11. kola HT Prve lige dočekuju Osijek. Gosti su u prošlom kolu slavili protiv Slaven Belupa, a Hajduk je izgubio od Istre i smjestio se na slabo šesto mjesto. Osijek je zasad prvi pratitelj Dinama, sa četiri boda zaostatka. Nakon dolaska novog predsjednika Lukše Jakobušića, dogodila se promjena i na klupi Bijelih pa će ih u ovome susretu voditi iskusni Boro Primorac. U domaćem sastavu nije bilo većih promjena osim izostanka Caktaša i Diamantakosa.
Gosti su odmah krenuli agilno, Jurčevićev je ubačaj više sličio na udarac na bližu stativu pa je Posavec odmah morao izbacivati loptu u korner. Ni Bijeli nisu statirali – nakon Gyurcsova ubačaja iz kuta lopta je opasno prohujala pored druge vratnice, ali Vušković je bio za korak prekratak.
U 6. je minuti jedna opasna lopta također bila malo prebrza za Jaira. Četiri minute kasnije velika prilika za goste, Jurčević je dobro izveo slobodnjak, a Lopin je udarac Nejašmić izbio s crte Hajdukova gola. Bijeli su odmah uzvratili i napravili nered pred Ivušićevim golom. Nejašmić je poslao dugu loptu na Jurića koji je vratio u sredinu prema Gyurcsu, no u posljednji je trenutak blokiran.
U 21. minuti nakon pogrešna dodavanja Bijelih Bohar prolazi pored Vuškovića i sam izbija pred Posavca, no udarac je snažan i neprecizan. Već u sljedećoj minuti opet brzi prodor gostiju i zicer, no Lopin je udarac iz prve uz diranje domaće obrane prošao malo pored stative. Iz toga je kornera Osijek stigao do vodstva, Hajdukova je obrana zaspala, a Mierez je bio najviši u skoku za 0:1.
U 29. minuti Čuić je pokušao udarcem iz daljine, no Ivušić je bio koncentriran. Deset minuta kasnije hajdukovci su krenuli u brzi prodor po desnoj strani, no ubačaj je završio samo u rukama Osijekova vratara. U 40. je Jurić pokušao iz skoka, no lopta je otišla preko gola. Posljednja minuta poluvremena mogla je donijeti poravnanje, Jairo se ispriječio ispred Ivušića, no nabijena lopta ipak nije završila u gostujućem golu pa se na odmor otišlo s prednošću Osijeka.
Hajduk (4-4-2): Posavec – Jakoliš, Vušković, Mujakić, Čolina – Jurić, Nejašmić, Jradi, Čuić – Jairo, Gyurcso
Klupa: Ljubić, Dimitrov, Kreković, Nayir, Atanasov, Brnić, Dolček, Todorović, Teklić
Osijek (4-3-2-1): Ivušić – Silva, Škorić, Majstorović, Jurčević – Pilj, Vuković, Bohar – Ndockyt, Lopa - Mierez.
Klupa: Ježina, Alves, Tomelin, Caro, Lončar, Grgić, Ljubić, Beljo



