Bojan Glavašević, saborski zastupnik političke platforme Možemo! danas je svojim dolaskom u grad podno Marjana podržao gradonačelničkog kandidata Jakova Prkića iz koalicije stranaka Možemo!, Pametno za Split i Dalmaciju i Nova ljevica .
"Sa zadovoljstvom im dajem podršku. Vidim da je jedan od glavnih problema grada Splita komunalna infrastruktura. Mislim da se rješavanjem tog problema može osjetno olakšati život Splićankama i Splićanima", naglasio je u početku Glavašević.
"Stanovanje i cijene stanova neki od problema..."
Istaknuo je da je Split ima veliki problem u komunalnoj infrastrukturi.
"Stanovanje i cijene stanova neki od problema s kojima se muči Split, ali i brojni veliki hrvatski gradovi. U svakom slučaju ova koalicija ima ljude koji znaju i koji imaju želju riješiti ove probleme koji more stanovnike", kazao je u nastavku Glavašević.

Tamara Visković, kandidatkinja za zamjenicu gradonačelnika osvrnula se na stambene probleme u Splitu.
"Više od 70 posto mlađih od 35 godina još uvijek živi sa svojim roditeljima"
Evo što je još rekla:
"Postoji jedna porazna statistika u Hrvatskoj koja nam otkriva da više od 70 posto mlađih od 35 godina još uvijek živi sa svojim roditeljima. Nisam sigurna je li ta statistika relevantna za Split, mislim da je još poraznija. U Splitu imamo situaciju u kojoj se stambeni kvadrati pretvaraju u turističke kvadrate, a isto tako ovdje vladaju jako visoke cijene nekretnina, među najskupljima smo u Europi. Izrazito je teško mladoj osobi riješiti svoje stambeno pitanje, a da pritom ne uđe u dužničko ropstvo. Željeli bismo ovaj problem riješiti preko javnih stanova koji su neprofitni dugoročni najam", pojasnila je Visković te je nastavila:
"Ovo je najbolji način da se borimo i za natalitet i ostanak mladih u Hrvatskoj. Borimo se na ovaj način protiv dužničkog ropstva i siromaštva i u krajnjoj liniji borimo se protiv prometne zagušenosti", istaknula je Visković te je naglasila da je i taj problem povezan s već spomenutom stanogradnjom", ustvrdila je Visković.

"Besplatan i funkcionalan javni prijevoz"
Kristina Vidan, još jedna Prkićeva zamjenica pojasnila je na koji način će riješiti splitski prometni kolaps.

"Vjerojatno smo jedini u gradu koji smo ponudili u okviru rješavanja prometne zagušenosti nekoliko konkretnih prijedloga, poput zone smirenog prometa u staroj gradskoj jezgri čime bi se smanjila brzina automobila u ovoj dijelu Splita. Prednost bi se dala pješacima i urbanim sadržajima. Već u prvoj godini bi reorganizirali javni gradski prijevoz. Željeli bismo da se brzo i efikasno dođe na svaki dio grada, a cijenu istoga bi smanjili na pola, a kroz četiri godine bi kroz dodatne uštede omogućili da na splitskom poluotoku javni prijevoz bude besplatan i funkcionalan", istaknula je Vidan te je naglasila da će nakon toga Split biti puno pristupačniji, kako vozačima, tako i pješacima.





