Close Menu
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    • Split
    • Obala
    • Zagora
    • Otoci
    • Marjan
    • Naši ljudi
    • Štorije
    • Cooltura
  • Vijesti
    • Hrvatska
    • Svijet
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Dvi-tri riči
    • EX CATHEDRA
    • #TvojeMisto
    • Zdravlje - Priska Med
    • PEČAT OD VRIMENA
    • SPLITSKI OSEBENJACI
    • Splitski portuni
    • Na današnji dan
    • Stara splitska prezimena
    • Razredi s osmijehom
    • Najbolje iz Dalmacije
    • Kako su nastali splitski kvartovi
  • Kolumne
    • ANTONIO KULAŠ
    • DANIJEL KRAJINOVIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • MARIJA PARO
    • MATE BOŽIĆ
    • MARIO TOMASOVIĆ
    • MENTALNO ZDRAVLJE
    • MIRELLA MEIĆ
    • MIŠO ŽIVALJIĆ
    • NIKOLA BARBARIĆ
    • RADE POPADIĆ
    • TRINAESTO PRASE
    • ŽANA PAVLOVIĆ
Facebook Instagram YouTube WhatsApp
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp X (Twitter) RSS
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    • Split
    • Obala
    • Zagora
    • Otoci
    • Marjan
    • Naši ljudi
    • Štorije
    • Cooltura
  • Vijesti
    • Hrvatska
    • Svijet
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Dvi-tri riči
    • EX CATHEDRA
    • #TvojeMisto
    • Zdravlje - Priska Med
    • PEČAT OD VRIMENA
    • SPLITSKI OSEBENJACI
    • Splitski portuni
    • Na današnji dan
    • Stara splitska prezimena
    • Razredi s osmijehom
    • Najbolje iz Dalmacije
    • Kako su nastali splitski kvartovi
  • Kolumne
    • ANTONIO KULAŠ
    • DANIJEL KRAJINOVIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • MARIJA PARO
    • MATE BOŽIĆ
    • MARIO TOMASOVIĆ
    • MENTALNO ZDRAVLJE
    • MIRELLA MEIĆ
    • MIŠO ŽIVALJIĆ
    • NIKOLA BARBARIĆ
    • RADE POPADIĆ
    • TRINAESTO PRASE
    • ŽANA PAVLOVIĆ
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS

BLAGOSLOVLJEN VRTIĆ U TROGIRU Stigao nadbiskup Kutleša: "Isus nas poziva da budemo poslušni Ocu"

[FOTOGALERIJA] Zazvao je Božji blagoslov na sve nazočne, osobito na djecu
D.D. / Foto: Splitsko-makarska nadbiskupija16. studenoga 2022. 12:12
Podijeli
Facebook Twitter Telegram WhatsApp E-mail adresa

Splitsko-makarski nadbiskup mons. Dražen Kutleša blagoslovio je odgojitelje, roditelje, djecu i prostorije novootvorenoga Dječjeg vrtića "Emaus" u Trogiru u utorak 15. studenoga.

Riječ pozdrava okupljenima u prepunoj trogirskoj crkvi sv. Ivana Pavla II. uputila je ravnateljica s. Martina Grmoja. Pozdravivši nadbiskupa Kutlešu, generalnog vikara don Franju Frankopana Velića, kancelara za kler don Zvonimira Mijića, župnika župe Gospe od Anđela don Stipana Bodrožića i župnike okolnih župa kazala je kako je Splitsko-makarska nadbiskupija odgovarajući na potrebe zajednice odlučila osnovati DV „Emaus“ na području grada Trogira, u sklopu novoizgrađenog Pastoralnog centra župe Gospe od Anđela.

nadbiskup-trogir-vrtic (1)
GALERIJA
Kliknite za pregled

„Svjesni problema pred kojima su se nalazili roditelji zbog nedovoljnih kapaciteta postojećih vrtićkih jedinica, uložen je izuzetan trud i angažman kako bi vrtić otvorio svoja vrata djeci i roditeljima u rujnu ove godine. Prilikom realizacije ovog projekta promišljali smo o obitelji kao temelju društva, koja se svakodnevno susreće sa novim izazovima. Zato i jesmo tu, kao zajednica i kao pojedinci, kako bismo bili podrška i oslonac obitelji u ovim turbulentnim vremenima“, naglasila je ravnateljica vrtića, koja ima dugogodišnje iskustvo u radu i vođenju vrtića.

"Cilj nam je poticati, usmjeravati i sudjelovati u odgoju..."

„Misija nam je biti ustanova koja svoj odgojno-obrazovni rad temelji na kršćanskim vrednotama. U vremenima kada, nažalost, prave životne vrijednosti gube na značaju, želimo usmjeravati našu djecu da rastu i razvijaju se u kompetentne i aktivne članove društva koji će mijenjati sredinu u kojoj žive, ostaviti trag. Cilj nam je poticati, usmjeravati i sudjelovati u odgoju i obrazovanju samostalnog, kreativnog i radoznalog djeteta, te mu osigurati poticajno okruženje koje će mu omogućiti razvoj njegovih kompetencija za cjeloživotno učenje, kao temelj sretnog odrastanja“, istaknula je s. Martina.

Ove je godine u vrtić upisano sedamdeset sedmero djece u četiri odgojne skupine, a o njima skrbi četrnaest djelatnika. „Ponosni smo i zahvalni što je naša Ustanova okupila djelatnike i stručne suradnike koji u svakodnevni rad unose svoja profesionalna i stručna znanja, vještine i vrijednosti. Želimo da naš vrtić bude mjesto zajedništva i razumijevanja, dogovora i podrške“, kazala je s. Martina te dodala: „Na svome putu u Emaus uskrsli Gospodin hodio je sa svojim učenicima, podržavao njihovo sazrijevanje, izgrađivao njihovo zajedništvo i upućivao ih na povezanost s Dobrim Ocem. Želja nam je da naš dječji vrtić 'Emaus' uistinu bude mjesto susreta, igre, učenja i zajedništva djece, roditelja i odgojitelja jer svi smo djeca Nebeskog Oca.“

Zazvao je Božji blagoslov na sve nazočne, osobito na djecu

Pozdravila je također nazočne predstavnike županijskih i gradskih vlasti: pročelnika za društvene djelatnosti Tomislava Đonlića, trogirskog gradonačelnika Antu Bilića, gradonačelnike i načelnike okolnih gradova i općina.

Prigodnu riječ uputio je nadbiskup Kutleša. Pozdravivši nazočne, osobito dječicu nadbiskup je naglasio kako nam Isus stavlja djecu za primjer ako želimo baštiniti kraljevstvo nebesko. Upitavši što je to Isus vidio kod djece a što nemamo mi odrasli?, nadbiskup je odgovorio: „U prvom redu djeca su ponizna, skrivaju se iza svojih roditelja koje stavljaju u prvi plan, nisu ohola, ne žele se drugima svidjeti, niti dodvoriti. Ona su redovito poslušna svojim roditeljima, a što je nama odraslima često problem. Zato nas Isus poziva da budemo poslušni Ocu svome nebeskome.“ Djeca, nadalje, imaju pouzdanje u ljude, prvenstveno u svoje roditelje i činu ono što im oni kažu jer imaju sigurnost da im oni žele ono što je za njih najbolje. Kada ih mi odrasli razočaramo djeca krenu svojim putem, zato to traži veliku odgovornost od nas odraslih, osobito roditelja. Nadbiskup je, također, naglasio kako djeca pamte dobrotu a zaboravljaju ono što ih je povrijedilo od roditelja. Stoga, trebamo biti kao djeca djeca ako želimo u kraljevstvo nebesko.

Nadbiskup Kutleša je u svoje osobno ime i uime Splitsko-makarske nadbiskupije zahvalio svima koji su sudjelovali u ovom projektu osobito s. Martini i s. Mirjani koje su najviše učinile da bismo danas mogli blagosloviti ovaj dječji vrtić. Zazvao je Božji blagoslov na sve nazočne, osobito na djecu sa željom da izrastu u dobre i poštene ljude na radost svojih roditelja i cijele crkvene zajednice.

Uime roditelja riječ zahvale ocu nadbiskupu uputila je Tina Rožić kazavši između ostaloga: „Radosna sam i ponosna, kao župljanka župe Gospe od Anđela, što vas sve mogu pozdraviti na ovom mjestu koje je radost i budućnost, izvor nade i vjere u bolje sutra i zahvaliti svima koji su na bilo koji način doprinijeli realizaciji ovog projekta. Ideja o izgradnji katoličkog vrtića u sklopu nove crkve i pastoralnog centra, za koje smo godinama molili, s oduševljenjem je prihvaćena od samog početka.“

"Svako jutro kada u njihovim malenim očima zaiskri sreća mi roditelji znamo da činimo najbolje"

Kao roditelji željeli smo, nastavila je gospođa Rožić, da vrtić bude mjesto gdje će naša djeca jačati svoje korijene i kršćanski identitet, ali isto tako da im ono bude mjesto sretnog i sigurnijeg odrastanja, u kojemu će u ovom surovom svijetu, punom izazova, učiti najvažnije stvari: ljubav prema Bogu, obitelji i domovini. „Svako jutro kada u njihovim malenim očima zaiskri sreća mi roditelji znamo da činimo najbolje za njih i da će dan provesti u najboljem društvu okruženi divnim ljudima punim razumijevanja i ljubavi“, kazala je Rožić zahvalivši nadbiskupu na dolasku, blagoslovu, svim darovanim sredstvima, potpori i molitvi. Tim povodom u znak zahvalnosti djeca, roditelji i djelatnici vrtića darovali su nadbiskupu Kutleši prigodni dar.

Nakon pjesme dječice pod vodstvom njihovih odgajateljica i nadbiskupova blagoslova upriličen je prigodni domjenak uz pjesmu u prostorijama vrtića.

 

 

 

Moja reakcija na članak je...
Ljubav
0
Haha
0
Nice
1
What?
0
Laž
0
Sad
0
Mad
0
Facebook Twitter Whatsapp Telegram
NAJNOVIJE VIJESTI
Sinjski učenik među najboljima u državi: Do zlata mu nedostajalo svega 0,22 boda
14
min
Sinjski učenik među najboljima u državi: Do zlata mu nedostajalo svega 0,22 boda
Dalija Orešković: "Hvala partizanima i svima budnima u današnje vrijeme"
30
min
Dalija Orešković: "Hvala partizanima i svima budnima u današnje vrijeme"
U Šestanovcu se organizira darivanje krvi i besplatna kontrola tlaka i šećera
44
min
U Šestanovcu se organizira darivanje krvi i besplatna kontrola tlaka i šećera
Cemex potvrdio status nositelja certifikata Poslodavac Partner
1
sat
Cemex potvrdio status nositelja certifikata Poslodavac Partner
Znanstvenici upozoravaju: Samo jedna neprospavana noć može oštetiti mozak
1
sat
Znanstvenici upozoravaju: Samo jedna neprospavana noć može oštetiti mozak
NAJČITANIJE VIJESTI
  • Tko su fetivi Splićani? Ovo su najstarija splitska prezimena, je li vaše među njima?
    Tko su fetivi Splićani? Ovo su najstarija splitska prezimena, je li vaše među njima?
    7. svibnja 2026. 16:47
  • Dalić iznenadio: Vraća se legenda Vatrenih na SP
    Dalić iznenadio: Vraća se legenda Vatrenih na SP
    7. svibnja 2026. 19:32
  • Smijenjena glavna sestra Hitne u Dalmaciji, evo zbog čega
    Smijenjena glavna sestra Hitne u Dalmaciji, evo zbog čega
    7. svibnja 2026. 17:40
  • Ne događa se često: Dio Dalmacije najhladniji u zemlji, kiša “počastila” Split na dan grada. Evo što slijedi u nastavku dana
    Ne događa se često: Dio Dalmacije najhladniji u zemlji, kiša “počastila” Split na dan grada. Evo što slijedi u nastavku dana
    7. svibnja 2026. 13:03
  • Splićanin (16) napravio viralnu aplikaciju 'Dajen ti rič': “Prijave idu direktno gradonačelniku”
    Splićanin (16) napravio viralnu aplikaciju 'Dajen ti rič': “Prijave idu direktno gradonačelniku”
    7. svibnja 2026. 15:41
DD Marketing 300x250
DALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp X (Twitter)
  • Uvjeti korištenja
  • Pravila o privatnosti
  • Prodaja i marketing
  • Impressum
  • Kontakt stranica
  • Cjenik
Copyright © 2017-2026 Dalmacija danas. Sva prava pridržana.

Upišite što tražite i kliknite na tipku Enter za početak pretrage. Kliknite tipku Esc za prekid.