U Hrvatskoj je ukupno 963 osobe oboljelo od koronavirusa. Jučer je potvrđeno novih 96 slučajeva, što je najveće dnevno povećanje od pojave epidemije. Umrlo je ukupno šest osoba od posljedica infekcije koronavirusom.
Na respiratoru je ukupno 34 osobe.
Po broju novooboljelih prednjači Splitsko-dalmatinska županija s 29 novih slučajeva, dok je Istarska županija drugi dan zaredom bila bez novozaraženih.
Od ukupno 7680 testiranih uzoraka od početka epidemije samo ih je od utorka do srijede napravljeno 665, a 73 bolesnika su ozdravila, rekao je ministar zdravstva Vili Beroš. Naveo je da je prosječna dob bolesnika 48 godina, a među oboljelima ima 53 posto muškaraca, odnosno 47 posto žena, piše Index.
U Hrvatskoj je 1,5 umrlih na milijun stanovnika, dok je, primjerice, u Italiji 192, u Španjolskoj 175, a u Švedskoj 18 umrlih na milijun stanovnika, rekao je Beroš.
Temeljem dogovora između Hrvatske i Bosne i Hercegovine od danas, 2. travnja u 7 sati, privremeno prestaje s radom 20 graničnih prijelaza za pogranični promet, izvijestio je jutros Hrvatski autoklub (HAK).




