Posljednjih godina u Splitu je sve više pasa. Ne možete proći ulicom da ne sretnete nekoga tko šeta svog kućnog ljubimca. Jednako toliko često ćete naletjeti na neku "minu" na podu jer nisu svi vlasnici ljubimaca toliko savjesni da bi i skupili za svojim najboljim prijateljem.
Zaista nije neka filozofija, tek jedno saginjanje i stvar je riješena, a vrećice zaista ne koštaju puno. No, uvijek ima onih "pametnijih" od ostalih, za koje pravila ne vrijede. Baš kao što mnogi nisu u stanju pokupiti za svojim ljubimcem, uvijek ima i onih koji ne vide znak zabrane, pa puštaju pse da slobodno trčkaraju tamo gdje uredno stoji znak zabrane za pse.
Već su upozoreni
Jedan takav primjer je i zelena površina pored OŠ Split 3. Ispod prozora učionica spomenute škole slobodno se igraju psi, dok vlasnici stoje sa strane. Jasno je vidljiv znak na kojem stoji da je zabranjeno za pse. Kako nam kaže čitatelj koji nam je i poslao slike, već su prošli tjedan upozoreni na tu činjenicu - ali čini se da nema pomaka.
I nije to jedino mjesto u gradu gdje stoji znak zabrane, a psi slobodno šetaju, ima ih gotovo na svakom koraku, no kao da su znakovi - nevidljivi.





