Close Menu
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    • Split
    • Obala
    • Zagora
    • Otoci
    • Marjan
    • Naši ljudi
    • Štorije
    • Cooltura
  • Vijesti
    • Hrvatska
    • Svijet
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Životinjski kutak
    • Vijađ
    • Dvi-tri riči
    • EX CATHEDRA
    • #TvojeMisto
    • Zdravlje - Priska Med
    • PEČAT OD VRIMENA
    • Na današnji dan
    • IZGUBLJENO-NAĐENO
    • Stara splitska prezimena
    • Razredi s osmijehom
    • Najbolje iz Dalmacije
    • Kako su nastali splitski kvartovi
  • Kolumne
    • ANTONIO KULAŠ
    • DANIJEL KRAJINOVIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • MARIJA PARO
    • MATE BOŽIĆ
    • MARIO TOMASOVIĆ
    • MENTALNO ZDRAVLJE
    • MIRELLA MEIĆ
    • MIŠO ŽIVALJIĆ
    • NIKOLA BARBARIĆ
    • RADE POPADIĆ
    • TRINAESTO PRASE
    • ŽANA PAVLOVIĆ
Facebook Instagram YouTube WhatsApp
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp X (Twitter) RSS
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    • Split
    • Obala
    • Zagora
    • Otoci
    • Marjan
    • Naši ljudi
    • Štorije
    • Cooltura
  • Vijesti
    • Hrvatska
    • Svijet
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Životinjski kutak
    • Vijađ
    • Dvi-tri riči
    • EX CATHEDRA
    • #TvojeMisto
    • Zdravlje - Priska Med
    • PEČAT OD VRIMENA
    • Na današnji dan
    • IZGUBLJENO-NAĐENO
    • Stara splitska prezimena
    • Razredi s osmijehom
    • Najbolje iz Dalmacije
    • Kako su nastali splitski kvartovi
  • Kolumne
    • ANTONIO KULAŠ
    • DANIJEL KRAJINOVIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • MARIJA PARO
    • MATE BOŽIĆ
    • MARIO TOMASOVIĆ
    • MENTALNO ZDRAVLJE
    • MIRELLA MEIĆ
    • MIŠO ŽIVALJIĆ
    • NIKOLA BARBARIĆ
    • RADE POPADIĆ
    • TRINAESTO PRASE
    • ŽANA PAVLOVIĆ
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS

OTKRIVEN PROGRAM ADVENTA U SPLITU Kreće 30. studenog koncertom Gustafa: Evo što očekuje Splićane i goste

Podijeli
Facebook Twitter Telegram WhatsApp E-mail adresa
advent_bus(1)
GALERIJA
Kliknite za pregled

Ove godine Advent u Splitu- zimski akvarel osim obilja glazbe i zabave, probuditi će u nama emocije nekih davnih vremena. Svi koji posjete Split od 30.11.2019. do 02.01.2020. uploviti će u retro vremeplov i prisjetiti se nekih zaboravljenih stihova, igara i okusa. Kroz pet tjedana adventa guštat će se u božićnim delicijama na raznim adventskim lokacijama, a s foto kornera na  Vidilici i Matejušci poslati milijune jedinstvenih razglednica u cijeli svijet.

Na današnjoj konferenciji za medije održanoj u brendiranom autobusu, koji će voziti besplatnu adventsku liniju, najavljeno je novo izdanje Adventa u Splitu. Prisutne je pozdravio domaćin adventskog autobusa, direktor tvrtke Promet d.o.o., Miroslav Delić i naglasio važnost dobre suradnje s Turističkom zajednicom grada Splita, na čiju inicijativu se i ove godine uvode 2 besplatne adventske linije koje će vikendom prometovati cijeli dan.  Osim Prometovog autobusa, HŽ Putnički prijevoz u suradnji s Turističkom zajednicom grada Splita svake subote i nedjelje nudi besplatnu povratnu vožnju građanima Splita, Solina, Kaštela i Trogira do centra grada. Besplatan prijevoz subotom i nedjeljom ujutro i poslijepodne bit će omogućen prigradskim vlakom na relaciji Kaštel Stari – Split – Kaštel Stari Split- Kaštel Stari. Za najmlađe posebno će prometovati adventski vlakić.

Sve prisutne pozdravio je gradonačelnik grada Splita, Andro Krstulović Opara i rekao- Ponosni smo što Advent postaje jedna od najvažnijih manifestacija našeg grada što potvrđuje sve veća uključenost brojnih institucija, udruga, lokalne zajednice… Sigurno smo da će privući veliki broj posjetitelja, prije svega građana. Nije nam u interesu za Božić raditi veliku turističku priču, tijekom turističke sezone obaramo rekorde, čak i ove kada je gotovo cijeli Jadran bio u minusu. Božićno vrijeme je vrijeme za nas, za našu dicu i naše građane.  Osmislili smo adventske svečanosti da našim građanima donesemo božićnu čaroliju i probudimo dobre stare osjećaje. Želja nam je da se zajedno s našim građanima dobro osjećamo, ajmo bit nasmijani, ajmo bit veseli, to nam je cilj ovog Božića!

Ove godine želja nam je bila svim posjetiteljima probuditi dječju zaigranost i emociju nekih davnih vremena. Uveli smo nove lokacije i oživili tradicionalne lokacije klizalištem, foto kornerima, retro izložbom, tematskim programima, plesnjacima i brojnim iznenađenjima kojima ćemo uploviti u jedan splitski retro vremeplov. Dodajmo kako je prošle godine za vrijeme Adventa Split turistički promet je porastao za 17% u dolascima i 21% u noćenjima, a sudeći po ovogodišnjem interesu inozemnih medija,  Split postaje uistinu nezaobilazna adventska destinacija.

– Rekla je direktorica Turističke zajednice grada Splita, Alijana Vukšić.

Direktor tvrtke Spalatum DMC, Ante Šunjić naglasio je kako je ovogodišnji program na Rivi posebno bogat i raznolik. Zabavni program obiluje tematskim večerima i nastupima poznatih glazbenih imena. Manifestaciju otvara glazbeni sastav Gustafi, a posjetitelje Adventa zabavljati će Giuliano i Diktatori, Alen Nižetić, Marko Pecotić & band, grupa Vatra i brojni drugi izvođači. Posebna poslastica biti će božićni koncert Tedija Spalata uz tradicionalno dobar provod za doček nove godine. Klapa Intrade i Tomislav Bralić stvoriti će veseli dalmatinski ugođaj, a za zabavu do jutarnjih sati zadužena je Jelena Rozga. Dodao je kako je manifestacija prepoznata  od strane brojnih sponzora kojima je ujedno i zahvalio: Coca Cola-i kao sponzoru ljubavi i topline, OTP banci kao sponzoru radosti, Hrvatskoj lutriji kao sponzoru sjećanja, Radio Dalmaciji sponzoru zaigranosti i medijskom partneru, te svim ostalim koji su prepoznali važnost manifestacije poput Pik Vrbovca, Ožujskog, Prokuratora i Bio planeta.

Naglašavamo kako je otvoren Javni poziv za dostavljanje ponuda za izlaganje, prezentaciju i prodaju proizvoda i usluga na manifestaciji „Advent u Splitu – Zimski akvarel 2019./2020.“ Predmet Javnog poziva je 25 kućica na sljedećim lokacijama: Riva (3 trgovačke, 3 za jednostavno ugostiteljstvo, 11 ugostiteljske ); Đardin (4 ugostiteljske); Ruđera Boškovića RK Prima 3 (4 ugostiteljske); te na Prokurativama (dječje zabavne naprave –vlakić). Pozivaju se ponuđači da se prijave do 14. studenog i budu dio ovogodišnje retro adventske priče.

Maja Lekšić, direktorica marketinga i prodaje je kazala:

"Radio Dalmacija živi sa svojim slušateljima 24 sata dnevno, 365 dana u godini bilo kroz projekt Pokloni Božić, kroz koji smo pomagali našim potrebitim sugrađanima ili dijeljenjem 13. plaće. Uvijek osluškujemo potrebe naših slušatelja a posebno smo slabi na dječje emocije jer čistije emocije od toga nema. Stoga smo ove godine uredili dječji park i 2 igrališta u Splitu a i ponosni smo sponzor pionira Hajduka već nekoliko godina. Sasvim je stoga bilo logično odazvati se pozivu Turističke zajednice i sudjelovati na ovogodišnjem Adventu kao sponzor zaigranosti u Marmontovoj ulici i ekskluzivni medijski pokrovitelj Adventa.

Program ćemo pratiti i u živo iz studija u Marmontovoj. Dobroj atmosferi će pridonijeti i božićno uređenje Marmontove ulice, u kojoj ćemo prigodno imati više iscrtanih zona sa zogom, a u čemu će nam pomoći ekipa HNK-a iz Splita čemu se posebno radujem.

Namjera nam je potaknuti djecu, roditelje, djedove i bake da ponovno zaigraju tu pomalo već zaboravljenu igru a neke tek i naučiti. Bit će tu najbolje glazbe, smijeha, natjecanja i nagrada, a vjerujemo da će dobroj atmosferi pridonijeti splitski dječji amaterski klubovi, plesači, ulični zabavljači, mažoretkinje i mnogi drugi ali i sami naši slušatelji, koji će pokazati sve svoje motoričke vještine i spretnosti. Nije da nas za ugođaj ne bi razveselila i pokoja pahulja snijega, ali samo ako su nam spremne sve gradske službe…

Radio Dalmacija poziva vas da ove zime, uz miris cimeta i maruna zaigrate zogu ili školicu, kako je tko zove i uživate u nekim davno zaboravljenim emocijama ili ih podijelite sa svojom djecom i dragim prijateljima! Mi se uistinu veselimo ovogodišnjem Adventu!

Moja reakcija na članak je...
Ljubav
0
Haha
0
Nice
0
What?
0
Laž
0
Sad
0
Mad
0
Facebook Twitter Whatsapp Telegram
NAJNOVIJE VIJESTI
Sveti Nikola dolazi u Božićno selo Gornji Dolac!
10
min
Sveti Nikola dolazi u Božićno selo Gornji Dolac!
Drugi dan konferencije Sigurnost povijesnih gradova: naglasak  na korporativnoj sigurnosti, kritičnoj infrastrukturi i zaštiti luka
19
min
Drugi dan konferencije Sigurnost povijesnih gradova: naglasak na korporativnoj sigurnosti, kritičnoj infrastrukturi i zaštiti luka
Sjećanje na Zdravku Krstulović: 22 godine bez najveće splitske glumice
31
min
Sjećanje na Zdravku Krstulović: 22 godine bez najveće splitske glumice
U ponedjeljak kreću radovi u jednoj solinskoj ulici, pogledajte kako će se prometovati
53
min
U ponedjeljak kreću radovi u jednoj solinskoj ulici, pogledajte kako će se prometovati
Besplatne STEM radionice za učenike u Splitu i Sinju: počinju prijave za 10. i 11. ciklus programa FAUST
1
sat
Besplatne STEM radionice za učenike u Splitu i Sinju: počinju prijave za 10. i 11. ciklus programa FAUST
NAJČITANIJE VIJESTI
  • Radujte se, narodi. Gotovo je s kišom, sljedećih deset dana bez hladnoće, bez oborina, bez vjetra
    Radujte se, narodi. Gotovo je s kišom, sljedećih deset dana bez hladnoće, bez oborina, bez vjetra
    5. prosinca 2025. 01:34
  • Ovo je presudno za buću brzu cestu prema Omišu: Osigurana sredstva za dovršetak ključne dionice brze ceste Mravince–TTTS
    Ovo je presudno za buću brzu cestu prema Omišu: Osigurana sredstva za dovršetak ključne dionice brze ceste Mravince–TTTS
    5. prosinca 2025. 01:49
  • 'Procurila' nezgodna fotografija suca za derbi Hajduk-Dinamo: Navijači zabrinuti zbog moguće pristranosti
    'Procurila' nezgodna fotografija suca za derbi Hajduk-Dinamo: Navijači zabrinuti zbog moguće pristranosti
    4. prosinca 2025. 18:31
  • Anka Đikić o ozlijeđenom policajcu: "Spasio me od prijetnji, i toj osobi je htio pomoći"
    Anka Đikić o ozlijeđenom policajcu: "Spasio me od prijetnji, i toj osobi je htio pomoći"
    4. prosinca 2025. 21:16
  • Sin političarke iz Dalmacije pretukao oca, htio je da mu prepiše dio kuće
    Sin političarke iz Dalmacije pretukao oca, htio je da mu prepiše dio kuće
    5. prosinca 2025. 14:19
DD Marketing 300x250
DALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp X (Twitter)
  • Uvjeti korištenja
  • Pravila o privatnosti
  • Prodaja i marketing
  • Impressum
  • Kontakt stranica
  • Cjenik
© 2025 Dalmacija danas. Sva prava pridržana.

Upišite što tražite i kliknite na tipku Enter za početak pretrage. Kliknite tipku Esc za prekid.