Tragično je završena potraga za mladićem za kojim se od prekjučer tragalo na području Perućkog jezera.
Kako je izgledala potraga pojasnio je pročelnik HGSS Stanice Split, Darko Gavrić Čerčo.
- Jezero nije plovno kao more. Ne znamo što se dogodilo, tijelo ide na Patologiju, a vjerojatno ćemo sljedećih dana više doznati.
Osoba je nestala u nedjelju, a potragu smo pokrenuli u ponedjeljak na mjestu gdje smo predvidjeli da se osoba nalazi tu, a to se nažalost potvrdilo.
Radi se o najužem dijelu Peruće, njegovo tijelo je pronađeno na 27 metara dubina, na polovici puta između dvije obale.
U 15:25 pronašli smo tijelo mladića kojeg tražimo već tri dana. Policija je obavila očevid, napravila se identifikacija i sada znamo sa sigurnošću da se radi o nestalom mladiću. Danas smo uključili vojni sonar Remus Hrvatske ratne mornarice, radi se o odličnom alatu za pronalaženju nestalih osoba.
Ovo je za nas emotivan trenutak, obitelj je tamo bila sva tri dana. Za mladićem je tragalo preko 100 članova HGSS-a i drugih službi. Radi se o mladom životu, i izražavam najdublju sućut članovima obitelji. Naše potrage često završe sretno, nažalost, to nije bio sada slučaj.
Pratite konferenciju za medije HGSS Stanice Split s Majdana UŽIVO:
https://www.facebook.com/dalmacijadanas/videos/4274054662693816/
TRAGIČNE VIJESTI S PERUĆE Pronađeno tijelo mladića koji je nestao u jezeru




