Nacionalni stožer civilne zaštite ne nedavnoj konferenciji za medije požalio se da ljudi u Hrvatskoj masovno krše mjere samoizolacije i da se zbog takve neodgovornosti razmatra uvođenje i znatno strožih mjera.
Nevezano uz samoizolaciju, na snazi je zabrana javnih okupljanja, a kako drugačije nazvati okupljanja balotaša, njih više od dvadeset koji nisu prestali sa svojom starom praksom igranja balota na zogu na Visokoj.
Nije pomoglo ni naše jučerašnje pisanje, danas popodne opet su se okupili potpuno ne mareći za vlastitu sigurnost kao ni za zdravstvenu sigurnost zajednice.
Splitsku policiju smo upitali jesu li postupali zbog slučaja ovog okupljanja.
- Policija će doći i provjeriti situaciju. Građane ćemo zamoliti da se ne okupljaju u ovako velikom broju na javnim mjestima zbog zaštite javnog zdravlja koje nam je svima prioritet - kazala nam je glasnogovornica PU splitsko-dalmatinske Antonela Lolić.
Građani smiju biti na otvorenom, ali nikako u grupama...






