Hrvatska se u drugoj utakmici skupine D na Svjetskom prvenstvu u Rusiji sastala s Argentinom protiv koje je slavila rezultatom 3:0. U odnosu na utakmicu s Nigerijom, Dalić se odlučio od prve minute zamijeniti Kramarića Brozovićem, pa time izaći pred Messija u malo defenzivnijoj formaciji.
Već u četvrtoj minuti Hrvatska ima priliku doći u vodstvo kada Perišić probija po lijevoj strani i šutira u suprotni kut Caballera, koji paradom šalje loptu u korner. Prva ozbiljnija prilika Argentine je u 12. minuti kada iz veznog reda stiže jedna dubinska lopta za Messija, ali prije njega stiže Subašić. Već minutu kasnije Salvio ima otvoren udarac s 8 metara, ali Lovren u posljednjem trenutku blokira u korner. Drugu veliku priliku Hrvatska ima u 32. minuti kada Vrsaljko ubacuje u šesnaesterac, a Mandžukić glavom šutira pored gola Caballera. U 39. minuti Rebić je zaradio žuti karton zbog preooštrog starta. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0.
U drugo poluvrijeme obje ekipe su ušle bez promjena u sastavima. Hrvatska u vodstvo dolazi u 53. minuti kada Rebić sjajnim volejom neometan šalje loptu iza leđa Caballera. Svega tri minute nakon gola Rebić izlazi iz igre, a umjesto njega u igru ulazi Kramarić.
https://youtu.be/xNV5O9h8U1Q
U 80. minuti Hrvatska povećava, kada Modrić s ruba kaznenog prostora pogađa tik uz stativu Caballera i dovodi Hrvatsku do rezultata 2:0. Mučna situacija događa se u 85. minuti kada Otamendi napucava loptu u glavu Rakitića koji leži na podu nakon starta Mascherana. Otamendi za taj potez dobiva žuti karton, a minutu kasnije Rakitić iz slobodnog udarca pogađa spojnicu. U posljednjim minutama susreta iz kontre Hrvatska dolazi do trećeg gola. Rakitić je povukao kontru i šutirao, lopta se odbila do Kovačića koji vraća Rakitiću da potvrdi pobjedu Hrvatske od 3:0.
SASTAVI:
HRVATSKA: Subašić, Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić, Brozović, Rakitić, Modrić, Rebić, Perišić, Mandžukić
ARGENTINA: Caballero, Mercado, Otamendi, Tagliafico, Mascherano, Salvio, Enzo, Acuna, Meza, Messi, Aguero