Zajednica utemeljitelja HDZ-a Dr. Franjo Tuđman danas se osvrnula na zahtjev za pomilovanjem Perkovića i Mustača.
Njihovo priopćenje prenosimo u cijelosti:
"Zajednica utemeljitelja HDZ-a „Dr. Franjo Tuđman“: Hrvatska država nastala je na pomirbi, no ona se ne može temeljiti na žaljenju nad onima koji su organizirali ubojstva domoljuba.
Temelji pomirbe su ujedinjenje radi ostvarivanja ključnih nacionalnih ciljeva, pravedna nagrada za zasluge i pravedna kazna za zločine. Ne postoji drugi model za sveobuhvatno zajedništvo.
Ususret mjesecu svibnju, u kojem se s ponosom i dignitetom prisjećamo dr. Tuđmana, svjedočimo žalosnom pokušaju da nam se podmetnu najstrašniji aspekti komunističke prošlosti i da se do apsurda dovede i sama ideja pomirbe", stoji u današnjem priopćenju.
https://www.facebook.com/HDZ1989/posts/546848110128940





