Tijekom subote ujutro zabilježene su velike gužve na hrvatskim cestama, osobito prema moru i u povratku prema unutrašnjosti. Hrvatski autoklub izvještava o pojačanom prometu na gotovo svim glavnim prometnicama, a na pojedinim dionicama kolone dosežu i do 9 kilometara.
Na autocesti A1, između čvorova Zadar istok i Zadar centar (na 258. kilometru), na kolniku u smjeru Zagreba nalazi se predmet koji usporava promet. Vožnja je moguća po dvije prometne trake uz ograničenje brzine na 60 km/h.
Na naplatnim postajama Lučko bilježi se posebno gust promet u smjeru mora – iz smjera Buzina (autocesta A3) kolona je duga oko 9 kilometara, a iz smjera Jankomira (A2) oko 2 kilometra. U smjeru Zagreba, na istim naplatnim postajama, trenutačno nema značajnijih zastoja.
Između Lučkog i Bosiljeva 2 promet se odvija u kolonama u pokretu, s povremenim kratkim zastojima.
Na autocesti A2, kod naplatne postaje Trakošćan u smjeru Zagreba, kolona je duga oko 6 kilometara. Zbog povećanog priljeva vozila, uvedena je zabrana prometovanja za teretna vozila i autobuse na dionici između čvorova Krapina i Đurmanec – u oba smjera.
Zagrebačka obilaznica bilježi pojačan promet prema zapadu, dok je na autocesti A4 kod naplatne postaje Sveta Helena promet zasad protočan bez većih zastoja.
Na državnoj cesti DC1 promet je prekinut u Jastrebarskom zbog prometne nesreće, a iz HAK-a još uvijek nema informacija o trajanju prekida.
Što se tiče prometnica prema otocima i priobalju, trenutačno nema dužih kolona na Krčkom mostu, dok je na Istarskom ipsilonu povremeno pojačan promet u smjeru graničnih prijelaza Kaštel i Plovanija. Kod tunela Učka u oba smjera nema zastoja.
Danas do 14 sati na snazi je zabrana prometa za teretna motorna vozila teža od 7,5 tona na pojedinim državnim cestama u Istri i priobalju (osim na autocestama i državnoj cesti DC1). Zabrana će ponovno biti na snazi u nedjelju od 12 do 23 sata.
Iz HAK-a pozivaju vozače na dodatni oprez, pridržavanje prometnih propisa i održavanje sigurnosnog razmaka.





