Close Menu
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    • Split
    • Obala
    • Zagora
    • Otoci
    • Marjan
    • Naši ljudi
    • Štorije
    • Cooltura
  • Vijesti
    • Hrvatska
    • Svijet
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Životinjski kutak
    • Vijađ
    • Dvi-tri riči
    • EX CATHEDRA
    • #TvojeMisto
    • Zdravlje - Priska Med
    • PEČAT OD VRIMENA
    • Na današnji dan
    • IZGUBLJENO-NAĐENO
    • Stara splitska prezimena
    • Razredi s osmijehom
    • Najbolje iz Dalmacije
    • Kako su nastali splitski kvartovi
  • Kolumne
    • ANTONIO KULAŠ
    • DANIJEL KRAJINOVIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • MARIJA PARO
    • MATE BOŽIĆ
    • MARIO TOMASOVIĆ
    • MENTALNO ZDRAVLJE
    • MIRELLA MEIĆ
    • MIŠO ŽIVALJIĆ
    • NIKOLA BARBARIĆ
    • RADE POPADIĆ
    • TRINAESTO PRASE
    • ŽANA PAVLOVIĆ
Facebook Instagram YouTube WhatsApp
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp X (Twitter) RSS
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    • Split
    • Obala
    • Zagora
    • Otoci
    • Marjan
    • Naši ljudi
    • Štorije
    • Cooltura
  • Vijesti
    • Hrvatska
    • Svijet
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Životinjski kutak
    • Vijađ
    • Dvi-tri riči
    • EX CATHEDRA
    • #TvojeMisto
    • Zdravlje - Priska Med
    • PEČAT OD VRIMENA
    • Na današnji dan
    • IZGUBLJENO-NAĐENO
    • Stara splitska prezimena
    • Razredi s osmijehom
    • Najbolje iz Dalmacije
    • Kako su nastali splitski kvartovi
  • Kolumne
    • ANTONIO KULAŠ
    • DANIJEL KRAJINOVIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • MARIJA PARO
    • MATE BOŽIĆ
    • MARIO TOMASOVIĆ
    • MENTALNO ZDRAVLJE
    • MIRELLA MEIĆ
    • MIŠO ŽIVALJIĆ
    • NIKOLA BARBARIĆ
    • RADE POPADIĆ
    • TRINAESTO PRASE
    • ŽANA PAVLOVIĆ
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS

"Debeljakova" jahta Katina čiji tjedni najam iznosi vrtoglavih 320.000 eura digla prašinu zbog vezivanja o stijene Hvara

Jahta namijenjena najmu tijekom cijele godine, a već je četvrti dan usidrena ispred lučice Spinut
D.C. / Foto: Morski.hr, Dalmacija Danas22. kolovoza 2024. 23:03
Podijeli
Facebook Twitter Telegram WhatsApp E-mail adresa

Svake nedjelje velika jahta se lancem veže za stijene u uvali Lučišće na otoku Hvaru, što izaziva zabrinutost lokalnog stanovništva. Iskusni pomorac s otoka upozorava da ovakvo sidrenje velikih plovila može ozbiljno ugroziti sigurnost plovidbe i uništiti obalu, stijene, stabla te morski ekosustav. Prema hrvatskim zakonima, plovni objekti mogu biti privezani izvan luka samo ako ne ugrožavaju sigurnost i okoliš, a nepravilno zaposjedanje pomorskog dobra kažnjava se novčanim kaznama do 130.000 eura.

-Što je sljedeće, tanker? Gdje je ovome kraj? Pa nekad su se uz obalu privezivale pasare i nitko normalan od toga nije i ne bi radio problem, no sada dolazi u opasnost i sigurnost plovidbe i potpuno uništavanje obale, stijena i stabala za koje se privezuju ove grdosije, ali i pridneni živi svijet uz samu obalu kojeg u potpunosti unište ovi snažni propeleri. Ovakve grdosije ne bi se ni smjele približavati obali, osim kad pristaju u luku ili marinu i trebale bi ostajati na sidru, rekao je za Morski.hr pomorac s dugogodišnjim iskustvom koji živi na otoku.

Kako se doznaje, radi se o Brodosplitovoj jahti Katina, izgrađenoj u Splitu. Uz nju, u vlasništvu Brodosplita su Klara, Moet i Golden horizont. Jahta namijenjena najmu tijekom cijele godine, a već je četvrti dan usidrena ispred lučice Spinut.

Plovi pod zastavom Marsalskih otoka. Dovoljno je reći da najam jahte "Katina" tijekom visoke sezone iznosi 320.000 eura po tjednu.

Na Brodosplitovim stranicama o ovoj jahti stoji sljedeće:

Katina“ je najveća hrvatska jahta namijenjena komercijalnom najmu tijekom cijele godine. Izgrađena je 2015. godine u Brodogradilištu specijalnih objekata te čini nezamjenjivi dio flote Brodosplita. Otkako se prvi put pojavila na Monaco Yacht Showu krajem 2015. godine, kontinuirano dočekuje zahtjevne goste visokog društvenog statusa.

Foto: OČSINS

Brodosplit je za svoju flotu izgradio jahtu duljine 60 metara koja na svoje tri palube, u šest VIP kabina, može primiti 12 putnika o kojima se brine 15 članova posade. Jahta je namijenjena neograničenoj plovidbi svim morima, ali je do sada svoje goste vodila kroz Sredozemlje, Karipsko otočje, Sejšele, Maldive, Dubai, Dohu i još neke mondenske destinacije.

Komercijalnim charterom, marketingom i bookingom, upravlja središnja agencija '' Thompson Westwood & White Yachts '' iz Monaca, gdje je „Katina“ redovito svake godine unajmljena tijekom održavanja Velike nagrade Monaca u utrci Formule 1.

Ovaj brod obično krstari Sredozemljem do sredine rujna, kada je tamo najveća potražnja. Tijekom zimskih mjeseci, "Katina" je dostupna za najam izvan Mediterana, kao što je bilo slučaj prošle zime kada je bila na statičnom charteru u Dohi i Kataru, dok se tamo održavalo Svjetsko prvenstvo u nogometu. Tijekom prethodnih nekoliko zima, ovaj brod je bio u najmu na različitim egzotičnim lokacijama, uključujući Maldive, Sejšele, Saudijsku Arabiju i Karibe.

Jahta je u srpnju bila usidrena ispred hotela Lav u Podstrani

Trup i nadgrađe broda su od čelika, a kormilarnica od aluminijske legure. Dva pogonska motora snage 1000 kW omogućavaju „Katini“ plovidbu brzinom većom od 14 čvorova. Upravljanje propulzijom izvedeno je daljinski, iz kormilarnice, kao i dodatnom prijenosnom „plug&play“ konzolom. Dva para vrhunskih „zero speed“ stabilizatora osiguravaju ugodno putovanje i neutralizaciju ljuljanja broda, posebno dok je jahta na vezu.

Kapacitet spremnika za gorivo i vodu te prostora za čuvanje namirnica, omogućava autonomiju od 4000 nautičkih milja. Kapacitet kuhinje omogućava spremanje jela za potrebe do 50 osoba.

‘Katina’ u svojih šest VIP kabina, koje se nalaze na gornjoj palubi, može primiti 12 putnika o kojima se brine 15 članova posade, a prostrani salon za sastanke i zabave prima i do 35 ljudi.

Šest luksuzno uređenih VIP kabina za goste smješteno je na gornjoj palubi, a prostrani salon, soba za sastanke, može istovremeno primiti do 35 osoba za poslovne susrete, prezentacije ili zabave. Cijela jahta je pokrivena audio-video zabavnim sustavom, kao i priključcima za internetsku mrežu. Sve tri palube povezuje putničko dizalo, dok se hrana iz kuhinje doprema posebnim liftom.

Jahta je opremljena saunom, jacuzzijem, specijaliziranom medicinskom ambulantom, teretanom, stabilizatorom valova, kao dijelom „Katinine“ vrhunske ponude.

Moja reakcija na članak je...
Ljubav
2
Haha
2
Nice
1
What?
0
Laž
1
Sad
3
Mad
11
Facebook Twitter Whatsapp Telegram
NAJNOVIJE VIJESTI
Nedjelja na Prokurativama! Nakon rekordne gužve, večeras stiže Grupa Elite, koncert počinje u 20:00!
26
sek
Nedjelja na Prokurativama! Nakon rekordne gužve, večeras stiže Grupa Elite, koncert počinje u 20:00!
Sinj u blagdanskom ruhu: Dan pun radosti, tradicije i glazbe kulminirao koncertom Zlatka Pejakovića
5
min
Sinj u blagdanskom ruhu: Dan pun radosti, tradicije i glazbe kulminirao koncertom Zlatka Pejakovića
Petra Marčinko osvojila ITF 100 turnir u Dubaiju i ulazi među 100 najboljih
14
min
Petra Marčinko osvojila ITF 100 turnir u Dubaiju i ulazi među 100 najboljih
Filip Zubčić ide po novo postolje
28
min
Filip Zubčić ide po novo postolje
Dron pogodio vrtić: Poginulo 50 osoba, većinom djeca
38
min
Dron pogodio vrtić: Poginulo 50 osoba, većinom djeca
NAJČITANIJE VIJESTI
  • Gotov očevid: 'Mladić je ubio djevojku, a onda pokušao i sebe. Oboje su u ranim 20-im godinama'
    Gotov očevid: 'Mladić je ubio djevojku, a onda pokušao i sebe. Oboje su u ranim 20-im godinama'
    6. prosinca 2025. 15:27
  • Ivica Puljak: Split treba ujedinit sa Solinom, Kaštelima, Podstranom...
    Ivica Puljak: Split treba ujedinit sa Solinom, Kaštelima, Podstranom...
    6. prosinca 2025. 17:28
  • Bačić najavio: "Nijedna kuća građena nakon 2011. bez dozvola više neće biti legalna"
    Bačić najavio: "Nijedna kuća građena nakon 2011. bez dozvola više neće biti legalna"
    6. prosinca 2025. 13:43
  • Prometna nesreća u Dalmaciji, po ozlijeđenog motociklista došao helikopter
    Prometna nesreća u Dalmaciji, po ozlijeđenog motociklista došao helikopter
    6. prosinca 2025. 16:49
  • Ratni invalid traži 10.600 eura od HDZ-a: "Učlanili su me u stranku bez pristanka., osjećam se silovan, prljav i obezvrijeđen"
    Ratni invalid traži 10.600 eura od HDZ-a: "Učlanili su me u stranku bez pristanka., osjećam se silovan, prljav i obezvrijeđen"
    6. prosinca 2025. 12:31
DD Marketing 300x250
DALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp X (Twitter)
  • Uvjeti korištenja
  • Pravila o privatnosti
  • Prodaja i marketing
  • Impressum
  • Kontakt stranica
  • Cjenik
© 2025 Dalmacija danas. Sva prava pridržana.

Upišite što tražite i kliknite na tipku Enter za početak pretrage. Kliknite tipku Esc za prekid.