DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    • Split
    • Obala
    • Zagora
    • Otoci
    • Marjan
    • Štorije
  • Vijesti
    • Svijet
    • Hrvatska
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Ulicama moga grada
    • Životinjski kutak
    • Fotografi Dalmacije
    • Vijađ
    • Agronomija, stočarstvo i ribolov
    • Dvi-tri riči
    • Dalmacija Danas LIVE
    • #TvojeMisto
    • UNIST
  • Kolumne
    • DARIJA BUJAS
    • DIANA PLAZONIĆ
    • DRAGANA OLUJIĆ
    • GORAN PELAIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • MARIJA BOBAN
    • MARKO HERMAN
    • MLADEN SMOLJANOVIĆ
    • ŽANA PAVLOVIĆ
    • ŽELJAN RAKELA
    • ŽELJKA ROJE
NAJČITANIJE VIJESTI
Facebook Instagram YouTube WhatsApp
Aktualno
  • MUČNI PRIZORI U HRVATSKOJ: "Tukli su se na semaforu! Udario mu je auto pa ga odalamio nogom u glavu"
  • REVOLUCIJA U HRVATSKOM NOGOMETU? HNL mijenja ime, a zimska pauza bit će duža nego ove sezone
  • UŽAS U HRVATSKOJ Pijani vozač naletio na mladića, hitno je prebačen u bolnicu
  • DROGA U DALMACIJI: U staklenkama prevozio preko 900 grama marihuane
  • Najavljujemo vam izložbu Ivane Filip u kreativnom hub-u PROSTOR
  • NAKON DVOGODIŠNJE STANKE Hrvatska udruga Benedikt nastavila s aktivnostima
  • IMPRESIVNI REZULTATI Odlični Solinjani na Prvenstvu Hrvatske za juniore
  • SVEUČILIŠTE U SPLITU Organizira se Studentski kongres pod nazivom "Ja volim..." za promicanje mentalnog zdravlja mladih
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp Twitter
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    1. Split
    2. Obala
    3. Zagora
    4. Otoci
    5. Marjan
    6. Štorije
    7. Sve

    NAKON DVOGODIŠNJE STANKE Hrvatska udruga Benedikt nastavila s aktivnostima

    Objavljeno prije 46 minuta

    SPLITSKA POLICIJA UOČI VELIKE UTAKMICE Evo što su poručili građanima

    Objavljeno prije 1 sat

    Nesvakidašnji stručnjak i mentalist za međuljudske odnose gostuje u Spinit inkubatoru

    Objavljeno prije 1 sat

    PLATFORMA SPLITSKO PROLJEĆE: "Više od 700 POS stanova izgrađeno je na inicijativu HNS-a"

    Objavljeno prije 3 sata

    NINČEVIĆ S VRANJIČANIMA: "Bilo je dosta kvalitetnih prijedloga i sugestija, ali našla se i pokoja kritika"

    Objavljeno prije 4 sata

    TUGA U DALMACIJI Načelnica dalmatinske općine oprostila se od sumještanina: "Nikada nije bio samo od riječi jer Dalibor nije takav"

    Utorak, 24.05.2022, 21:53

    PLANULO KOD OMIŠA Požar u blizini izletišta Radmanove mlinice

    Utorak, 24.05.2022, 11:17

    HEP: Sutra bez struje dijelovi Kaštela, Sinja, Metkovića, Ploča i Trogira

    Ponedjeljak, 23.05.2022, 19:56

    HDZ SINJ O ZAPOŠLJAVANJIMA U GRADSKU UPRAVU I TVRTKE "Ponovno se zakon kršio isključivo radi političkog kadroviranja i pogodovanja"

    Utorak, 24.05.2022, 16:29

    POVIJESNI TRENUTAK ZA OPĆINU OTOK Osnovano DVD Sveti Luka Otok

    Ponedjeljak, 23.05.2022, 14:30

    GOLEMI RAZVOJ U ZAGORI Općina Klis novim projektima ulaže u sigurniji okoliš i digitalizira poslovanje

    Ponedjeljak, 23.05.2022, 8:58

    OLUJNO NEVRIJEME U ZAGORI Tuča u okolici Imotskog, u Lovreću 20 litara oborine i pad temperature od 10 stupnjeva

    Nedjelja, 22.05.2022, 20:11

    OTOČANI U STRAHU DA SE ZGRADA U CENTRU JELSE NE URUŠI Roditelji ne šalju djecu u vrtić! Ovlašteni inženjer predlaže pregled zgrade svakih par mjeseci

    Srijeda, 25.05.2022, 0:58

    Konoba obitelji Bratanić poziva na suradnju: "Sva vina otoka Hvara bila bi izložena u kulturnom dobru"

    Utorak, 24.05.2022, 1:18

    DRAMA NA ŠOLTI Ženi pozlilo tijekom ronjenja. Evo detalja

    Ponedjeljak, 23.05.2022, 17:28

    Turistička zajednica Bola osvojila ugledno međunarodno priznanje za turistički film “Bol&Culture”

    Ponedjeljak, 23.05.2022, 12:36

    NESVAKIDAŠNJI PRIZOR NA MARJANU Velike šahovske figure zauzele su svoje mjesto na šahovskoj ploči...

    Subota, 21.05.2022, 17:03

    Ovaj vikend se održava "Dan Marjana", donosimo vam detaljan program događaja

    Petak, 6.05.2022, 16:36

    ŠTO SE DOGAĐA NA MARJANU? Vatrogasci pod rotacijom projurili gradom

    Srijeda, 4.05.2022, 13:02

    ŠTO SE DOGODILO NA MARJANU? Požar uznemirio Splićane, vatrogasci su brzo i efikasno reagirali. Evo što je izazvalo buktinju

    Ponedjeljak, 2.05.2022, 12:28

    SPLITSKA KONOBARICA KOJU ČITA CIJELA REGIJA Kata Mijić simbol je Žbirca, izdala je 230 ljubavnih romana: "Meni je zanimanje konobara san od djetinjstva, kao i pisanje"

    Subota, 21.05.2022, 0:51

    Splićanka se prisjetila svojih zastrašujućih iskustava: "Rodila sam dva mrtva sina. Imala sam pravo na porod mrtvog djeteta. Ovo što sada Mirela prolazi nije ljudsko"

    Ponedjeljak, 9.05.2022, 19:26

    POTHVAT ZA DIVLJENJE Preko stotinu žena će pohoditi Kamešnicu, među njima ima i trudnica, onih koje su preboljele rak...

    Utorak, 3.05.2022, 7:59

    ŽIVOTNA ŠTORIJA VRIJEDNE AMERIKANKE Stigla je u Split i pokrenula uspješan posao: "Ovdje želim ostati do kraja života"

    Subota, 26.02.2022, 0:10

    NAKON DVOGODIŠNJE STANKE Hrvatska udruga Benedikt nastavila s aktivnostima

    Objavljeno prije 46 minuta

    SPLITSKA POLICIJA UOČI VELIKE UTAKMICE Evo što su poručili građanima

    Objavljeno prije 1 sat

    Nesvakidašnji stručnjak i mentalist za međuljudske odnose gostuje u Spinit inkubatoru

    Objavljeno prije 1 sat

    PLATFORMA SPLITSKO PROLJEĆE: "Više od 700 POS stanova izgrađeno je na inicijativu HNS-a"

    Objavljeno prije 3 sata
  • Vijesti
    • Svijet
    • Hrvatska
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Ulicama moga grada
    • Životinjski kutak
    • Fotografi Dalmacije
    • Vijađ
    • Agronomija, stočarstvo i ribolov
    • Dvi-tri riči
    • Dalmacija Danas LIVE
    • #TvojeMisto
    • UNIST
  • Kolumne
    • DARIJA BUJAS
    • DIANA PLAZONIĆ
    • DRAGANA OLUJIĆ
    • GORAN PELAIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • MARIJA BOBAN
    • MARKO HERMAN
    • MLADEN SMOLJANOVIĆ
    • ŽANA PAVLOVIĆ
    • ŽELJAN RAKELA
    • ŽELJKA ROJE
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS

CENTAR O KONCESIJI NA BENAMA "Koncesionar nastavlja s uništavanjem Bena, a Županija ništa ne poduzima"

Koncesionar, tvrtka National d.o.o., ne provodi propisane uvjete zaštite prirode Javne ustanove za upravljanje Park šumom Marjan i Ministarstva zaštite okoliša i energetike koji su sastavni dio Odluke o davanju koncesije na Benama. Na ovu činjenicu upozorili su na današnjoj konferenciji za medije, gradski vijećnici Igor Skoko i Srđan Marinić
Autor D.D. / Foto: PressČetvrtak, 20.01.2022, 10:58
Share
Facebook Twitter E-mail adresa Telegram WhatsApp

Koncesionar, tvrtka National d.o.o., ne provodi propisane uvjete zaštite prirode Javne ustanove za upravljanje Park šumom Marjan i Ministarstva zaštite okoliša i energetike koji su sastavni dio Odluke o davanju koncesije na Benama.

- Koncesionar nije ispunio osnovne uvjete zaštite prirode u pogledu održavanja hortikulture i urbane opreme, nije ispunio ni uvjet ishođenja sigurnosnog certifikata za sigurno korištenja sprava za dječju igru. Osim toga, nakon što je Građevinska inspekcija 2019. donijela pravomoćno rješenje za uklanjanje čak 17 bespravno izgrađenih građevina na koncesioniranom području, koncesionar većinu od tih bespravnih građevina i dalje nesmetano gospodarski koristi. Postavljam pitanje odgovornim osobama Splitsko-dalmatinske županije: što još koncesionar treba prekršiti da bi se raskinuo ugovor o koncesiji? – pita se gradski vijećnik Srđan Marinić.

Splitsko-dalmatinska županija je na upit gradskih vijećnika Igora Skoke i Srđana Marinića odbila dostaviti Ugovor kojim se regulira koncesija na Benama između Županije i koncesionara, tvrtke National d.o.o. Vijećnici kažu kako je to po Zakonu o pravu na pristup informacijama javni dokument i najavljuju prijavu Povjereniku za informiranje RH.

Vijećnici smatraju kako Ugovor koji regulira korištenje pomorskog dobra ne može biti tajan, tim više što smo se proteklih godina na području koncesije susreli s nelegalnom gradnjom, neredovitim plaćanjem koncesije te raznim drugim problemima kojima se dovodi u pitanje očuvanje ovog područja Marjana, legalnost svih radnji. S pravom se otvara sumnja u transparentnost dodjele koncesija.

GALERIJA
Kliknite za pregled

Vijećnik Igor Skoko kaže kako je ovaj slučaj još jedan od primjera apsurdnosti teritorijalnog uređenja Hrvatske i tvrdi da je suludo da Grad Split ne može uvesti red na svom teritoriju jer Županija upravlja pomorskim dobrom.

- Na primjeru Pazara i Istočne obale pokazali smo da znamo kako uvesti red tamo gdje je desetljećima vladao nered. Trenutna situacija odgovara jedino HDZ-u koji opstruira ikakvo uvođenje reda na području Bena i koji je ovaj vrijedni dio Marjana svojim sumnjivim postupanjima uz nepoštivanje pravnih odluka, doveo do ekološke i hortikulturne katastrofe. Na sljedećoj Skupštini Splitsko-dalmatinske županije naši će vijećnici tražiti raskidanje ovog Ugovora, a nakon toga očekujemo od Županije da prepusti ovaj vrijedni resurs na upravljanje Gradu Splitu - rekao je Skoko.

Moja reakcija na članak je...
Vau
0
Haha
0
Hagić
0
Wow
0
Hmmm
1
Plač
0
Ljut
4
Facebook Twitter Whatsapp Telegram
Dojavi vijest
NAJČITANIJE VIJESTI
NAJNOVIJE VIJESTI
  • MUČNI PRIZORI U HRVATSKOJ: "Tukli su se na semaforu! Udario mu je auto pa ga odalamio nogom u glavu"

  • REVOLUCIJA U HRVATSKOM NOGOMETU? HNL mijenja ime, a zimska pauza bit će duža nego ove sezone

  • UŽAS U HRVATSKOJ Pijani vozač naletio na mladića, hitno je prebačen u bolnicu

  • DROGA U DALMACIJI: U staklenkama prevozio preko 900 grama marihuane

  • Najavljujemo vam izložbu Ivane Filip u kreativnom hub-u PROSTOR

DALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp Twitter
  • Uvjeti korištenja
  • Pravila o privatnosti
  • Prodaja i marketing
  • Impressum
  • Kontakt stranica
© 2022 Dalmacija danas. Sva prava pridržana.

Upišite što tražite i kliknite na tipku Enter za početak pretrage. Kliknite tipku Esc za prekid.

Politika zaštite privatnosti uređuje način postupanja s informacijama koje Dalmacija Danas d.o.o. obrađuje odnosno prikuplja prilikom posjeta našoj internet stranici.
Napominjemo kako se obrada prikupljenih osobnih podataka temelji na jednoj od zakonitih osnova obrade u skladu s Općom uredbom o zaštiti podataka.

DALMACIJA DANAS
Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.