BARAKUDE UPISALE TREĆU POBJEDU Bravo, prvi smo u skupini!

Kvalifikacijski turnir za plasman na Olimpijske igre u Tokiju igra se u Roterdamu

Nakon uvjerljivih pobjeda protiv Rumunjske i Nizozemske gdje su naši vaterpolisti upisali maksimalan broj bodova, uslijedila je utakmica protiv Francuske i puno teži posao. Nakon vodstva od 3-2 u prvoj četvrtini, pa neriješenog rezultata na poluvremenu 6-6, Hrvatska vaterpolo reprezentacija pobijedila je rezultatom 13-10. Prijelomna je bila treća četvrtina kad smo slomili žilave Francuze.
Prvi smo u skupini sa šest maksimalnih bodova, iza nas su Rusi koji imaju pet. Danas u 14.30 igramo baš protiv Rusije što bi značilo da je to utakmica za prvo mjesto u skupini.
U četvrtfinale od šest, odnosno pet reprezentacija koliko ih ima u drugoj grupi idu četiri najbolje ekipe iz svake skupine, a na Olimpijske igre s ovog turnira u Japan će se plasirati tri najbolje vaterpolo reprezentacije. Prema prognozama, a i do sada prikazanom, to su Hrvatska, Rusija i Grčka.