Rijeka je slavila u Jadranskom derbiju s 4:0 protiv Hajduka u sklopu 17. kola HT Prve lige.

Vodstvo Riječanima donio je Maxwell Boadu Acosty u 44. minuti utakmice, na 2:0 povisio je Momčilo Raspopović u 82., da bi točku na Hajdukov potop stavili Alexander Gorgon u 87. i Tibor Halilović u 93. minuti sudačke nadoknade.

Rijeka se pobjedom bodovno izjednačila s Lokomotivom na trećem mjestu (28), dok je Hajduk ostao drugi s 31 bodom, sedam manje od prvog Dinama, piše Index.

Franko Andrijašević, veznjak Rijeke:

“Malo tko se nadao ovakvom rezultatu, 4:0 nije ni prava slika ove utakmice, ali stručni stožer nam je sve pripremio gotovo do savršenstva. Sve što se događalo na terenu rekli su nam da će se događati i prije utakmice. Rečeno nam je da stojimo čvrsto u bloku, da čekamo na svoje šanse i tako smo i pobijedili.

Bili smo sretni i spretni. Ne smijemo zaboraviti da je sve moglo otići u drugom smjeru da nisu oni pogodili one dvije stative. Moram pohvaliti cijelu momčad, ginuli smo jedan za drugoga i ostvarili odličan rezultat.

Svi skupa smo se nadali ovome, da dođemo i pobijedimo na Poljudu. Malo tko se nadao ovakvom rezultatu, ali nekako smo vjerovali u to. Cijeli tjedan smo bili fokusirani samo na ovu utakmicu, baš smo unutra od početka.

Odigralo se točno kako smo se i dogovorili prije utakmice, prvih 15-20 minuta smo čekali u čvrstom bloku, a onda kasnije napali kroz kontre.”

Bassel Jradi, napadač Hajduka:

“Ova utakmica nikako ne ocrtava konačan rezultat i poraz od 4:0. Bili smo sranje. Moramo se ispričati navijačima. Poklanjali smo Rijeci tako glupe lopte i golove… Ponekad je nogomet takav, okrutan. Napadaš, pritišćeš protivnika, pogodiš dvije stative i onda ti se vrati tako što primiš gol. To se događa. Ovo je jedna od onih usranih utakmica…

Sad se moramo vratiti, zaboraviti ovo što prije jer nije dobro.”