Veliki odjek dogodio se danas nakon što je premijer Andrej Plenković najavio popuštanje mjera, no uz mnoštvo dilema oko provođenja mjera popuštanja, konkretno nas je zanimala uspostava zračnog prometa u Splitu i Dubrovniku.
Na tu temu razgovarali smo s Davorom Janušićem, glasnogovornikom Croatia Airlines kako bismo doznali u kojoj fazi se očekuje prvo slijetanje zrakoplova u zračne luke u Dalmaciji.
- U ovom trenutku nema informacija za javnost, konkretizirati trebaju Vlada RH, Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture te s civilnim zrakoplovnim vlastima. Najava obnove domaćeg prometa je danas komunicirana i Croatia Airlines je pripremila nekoliko scenarija, ali što i na koji način će to biti obnovljeno još ne znamo - kazao je.
Ideja je u povojima, ali tu postoji mnoštvo pitanja čiji odgovori će tvoriti zaštitne mjere za uspostavu zračnog prometa.
Hoće li se trebati nositi maske, mjeriti temperatura, koristiti neka druga zaštitna oprema, hoće li zrakoplovi letjeti puni ili ograničenog kapaciteta, koliko puta dnevno te na kojim relacijama još nije poznato.
Iz Croatia Airlines poručuju kako su spremni za polijetanje te se nadaju skoroj normalizaciji domaćeg zračnog prometa.
Iz neslužbenih izvora doznajemo kako će Zračne luke Split i Dubrovnik biti dijelom prve faze normalizacije domaćeg zračnog prometa.





