Nogometaši Hajduka u 18.30 sati igraju protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj utakmicu četvrtfinalu SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa.
Mogao je Hajduk povesti na samom otvaranju susreta. Ljubičić je primio jednu dugu loptu blizu šesnaesterca domaćih, odigrao je za Livaju koji mu vraća u prostor, a napadač Bijelih s 13 metara tuče preko vrata. Ipak, gol je došao jako brzo, već u 7. minuti. Livaja je sjajno prihvatio jednu tešku loptu na vrhu šesnaesterca, vidio je Krovinovića koji u punom trku stiže iz drugog plana, proigrao ga, a veznjak Bijelih s deset metara pogađa mrežu Lokomotive.
Imao je Hajduk još nekoliko prilika, prvenstveno Biuka u 14' i 27'. Izdvojit ćemo i snažan pokušaj Lovrencsics s 15 metara u 41. minuti, Nevistić je odbio loptu, bio je tu Ljubičić ometan svojim čuvarem, ali na koncu nije uspio uputiti pravi udarac.
Jedinu priliku Lokomotive, osim tragikomičnog penala u zadnjoj minuti prvog poluvremena imao je Kulenović u 23. minuti, kada je pucao glavom nakon ubačaja s lijeve strane, nije pogodio okvir gola. S bijele točke je bio siguran Pivarić.
Prije same utakmice, kao i posljednjih dana, vlada pozitivna atmosfera u Splitu. Danas je to posebno vidljivo, kada je centar grada podno Marjana i splitski Peristil osvanuo ukrašen hajdučkim bojama. Na zvoniku Svetog Duje osvanula je poruka “Ja ne mogu drugo nego da ga volin” uz spektakularnu zastavu dugu 25 metara i široku 5 metara.
Hajduk i Lokomotiva ove sezone odigrali su dvije utakmice, u prvom kolu HT Prve lige u Kranjčevićevoj je rezultat bio 2:2, a na Poljudu su Bijeli slavili s 1:0.



