Splitska policija dovršila je kriminalističko istraživanje nad tri osobe, u dobi od 40, 36 i 23 godine, osumnjičene za više provala na području grada Splita, od listopada do prosinca 2017., u kojima je počinjena materijalna šteta u iznosu od 120 tisuća kuna.
Provedenim kriminalističkim istraživanjem utvrđena je sumnja da su 40-godišnjak i 36-godišnjak 12/13. listopada provalili u geodetski ured u Poljičkoj cesti u Splitu, kada su otuđili prijenosno računalo i novac, a u istoj ulici su 4. studenog izvršili i provalu u frizerski salon, te otuđili tablet i novac.
Također, utvrđena je i sumnja da su 5. studenog obojica provalila u osam ureda različitih tvrtki, u ulici Ruđera Boškovića u Splitu, iz kojih su otuđili raznu tehničku opremu.
23-godišnjak se sumnjiči da je, zajedno s 36-godišnjakom, 14/15. prosinca provalio u trgovinu u Poljičkoj, kada su otuđili elektroničku opremu.
Tijekom kriminalističkog istraživanja dio otuđenih predmeta je pronađen i vraćen vlasnicima.
Protiv navedenih osoba podnesene su odgovarajuće kaznene prijave Općinskom državnom odvjetništvu.





