Nakon što su nas Česi iznenadili u prvome dijelu, kada je naša zadnja linija dozvolila Schicku da bude prava napast za naša vrata, Hrvatska se u drugome dijelu dosta podigla i bila dosta bolja no više od remija Dalićeve izabranici nisu uspjeli izboriti.
Češka je bolje otvorila dvoboj, Česi su visokim presingom stalno držali loptu na našoj polovici, Vatreni su teško dolazili do pas igre koja je jako nedostajala u prvih pola sata igre.
VAR donio penal Česima
Koliko je VAR nemilosrdna tehnologija pokazalo se u 33. minuti kada je udarac iz kuta za Češku završio zračnim duelom Lovrena i Schicka, Schick je pao kao pokošen, na prvu se činilo da nije bilo kontakta, no u ponovljenoj snimci bio je vidljiv lakat Lovren na glavi najneugodnijeg Čeha Patrika Schicka, sudac Cerro Grande otišao je pogledati snimku i presudio – udarac s bijele točke za Čehe.
Schick je došao do lopte na bijeloj točke sa vidljivim krvarenjem iz nosa, no bio je jako koncetriran pa je poslao loptu u desnu stranu prizemnim udarcem Livakovićeva gola i mreža se trese za 1:0 Češke.
Mogla je Hrvatska odmah uzvratiti istom mjerom, Kovačić je odlično pronašao Rebića koji je sa lijeve strane ušao pred vrata Vaclika al onda pucao jako loše pored vrata, šteta, bila je to najbolja akcija Vatrenih u prvom dijelu utakmice.
Izbornik Dalić povukao je svoje prve poteze već na početku drugoga dijela pa su s klupe ušli Petković i Ivanušec kojima su mjesto na terenu ustupili Brekalo i Rebić.
Perišićev torpedo za egal
Već u prvom napadu u drugome dijelu Hrvatska dolazi do izjedančenja! U svom stilu prošao je po lijevoj strani Ivan Perišić namjestio se na desnu nogu I onda topovski pogodio suprotni kut vrata iza leđa Vaclika za 1:1. Majstorski potez Perišića za njegov osmi pogodak na velikim natjecanjima, isti broj golova ima i Mario Mandžukić dok je na prvome mjesto i dalje Davor Šuker sa devet pogodaka.
U 62. minuti nova promjena u sastavu Vatrenih, sa terena je izašao Kramarić a umjesto njega na teren je ušao Nikola Vlašić koji je bio ozbiljan kandidat za početnu postavu Hrvatske u ovome dvoboju.
Vlašić je bio u prekrasnoj prilici da donese totalni preokret na ovoj utakmici, u 72. minuti, Perišić mu je lijepo asistirao a Nikola Vlašiću padu loptu šalje pored desnog spoja vratnice i grede, promašio je, što bi se reklo za pedalj. Češki izbornik Jaroslav Šilhavy povlači Schicka sa terena u 74. minuti, umjesto njega u igri je Krmenčik.
Dalić vuče novi potez u 86. minuti, umjesto Kovačića u igru ulazi Brozović, lijepu prigodu propušta Petković u 88. minuti kada dolazi do lopte na desetak metara od gola no njegov ne baš uvjerljiv udarac blokira obrana Češke i Hrvatska iz ove akcije na kraju nema ništa više od kornera.
Kraj! 1:1 na kraju, Hrvatska je osvojila prvi bod na ovome Euru koji ih ostavlja u igri da u posljednjem dvoboju dođe do prolasku u drugi krug natjecanja, 22. lipnja očekuje nas Škotska.