Kao što smo već pisali, u ponedjeljak se u Splitu počelo provoditi testiranje na koronavirus. Ravnatelj KBC Split Julije Meštrović otkrio je to na redovnoj konferenciji STožera civilne zaštitie SDŽ.
- Testiranje je tek u probnoj fazi. Očekuje se da će uskoro profunkcionirati i zasad nema većih teškoća - kazao je tom prilikom Meštrović.
Kako doznaje Index, splitski laboratorij na Križinama će do kraja tjedna krenuti sa samostalnim radom.
Naime, trenutno splitski laboratorij sve rezultate uspoređuje s rezultatima istog uzorka laboratorija u Zagrebu, a što je uobičajen proces prilikom osnivanja novog laboratorija.
U Splitu je dosad provedeno desetak testiranja na koronavirus, a trenutno se radi na većem broju uzoraka, doznaje Index.





