Close Menu
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    • Split
    • Obala
    • Zagora
    • Otoci
    • Marjan
    • Naši ljudi
    • Štorije
    • Cooltura
  • Vijesti
    • Hrvatska
    • Svijet
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Životinjski kutak
    • Vijađ
    • Dvi-tri riči
    • EX CATHEDRA
    • #TvojeMisto
    • Zdravlje - Priska Med
    • PEČAT OD VRIMENA
    • Na današnji dan
    • IZGUBLJENO-NAĐENO
    • Stara splitska prezimena
    • Razredi s osmijehom
    • Najbolje iz Dalmacije
    • Kako su nastali splitski kvartovi
  • Kolumne
    • ANTONIO KULAŠ
    • DANIJEL KRAJINOVIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • MARIJA PARO
    • MATE BOŽIĆ
    • MARIO TOMASOVIĆ
    • MENTALNO ZDRAVLJE
    • MIRELLA MEIĆ
    • MIŠO ŽIVALJIĆ
    • NIKOLA BARBARIĆ
    • RADE POPADIĆ
    • TRINAESTO PRASE
    • ŽANA PAVLOVIĆ
Facebook Instagram YouTube WhatsApp
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp X (Twitter) RSS
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    • Split
    • Obala
    • Zagora
    • Otoci
    • Marjan
    • Naši ljudi
    • Štorije
    • Cooltura
  • Vijesti
    • Hrvatska
    • Svijet
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Životinjski kutak
    • Vijađ
    • Dvi-tri riči
    • EX CATHEDRA
    • #TvojeMisto
    • Zdravlje - Priska Med
    • PEČAT OD VRIMENA
    • Na današnji dan
    • IZGUBLJENO-NAĐENO
    • Stara splitska prezimena
    • Razredi s osmijehom
    • Najbolje iz Dalmacije
    • Kako su nastali splitski kvartovi
  • Kolumne
    • ANTONIO KULAŠ
    • DANIJEL KRAJINOVIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • MARIJA PARO
    • MATE BOŽIĆ
    • MARIO TOMASOVIĆ
    • MENTALNO ZDRAVLJE
    • MIRELLA MEIĆ
    • MIŠO ŽIVALJIĆ
    • NIKOLA BARBARIĆ
    • RADE POPADIĆ
    • TRINAESTO PRASE
    • ŽANA PAVLOVIĆ
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS

Zadar izgubio od Mege MIS na Višnjiku, Gegić u zadnjem napadu imao šut za pobjedu

Najbolji igrač Zadra bio je Tyler Wahl s 15 poena i 11 skokova
D.D. / Foto: KK Zadar2. prosinca 2024. 21:53
Podijeli
Facebook Twitter Telegram WhatsApp E-mail adresa

Košarkaši Zadra izgubili su u 10. kolu AdmiralBet ABA lige protiv Mege MIS na Višnjiku rezultatom 65:68 (19:21, 25:19, 12:11, 9:17). U utakmici koju su obilježile velike serije jedne i druge momčadi Zadar je imao dvije prilike u posljednjem napadu za pobjedu ili barem produžetak, ali nije ih uspio realizirati i gosti su spretno odnijeli bodove u Beograd.

Utakmica je počela obećavajuće za Zadar, tricom Mihailovića i polaganjem Ramljaka za 5:0. Gosti su se brzo vratili, uz nekoliko pogodaka iz tranzicije ubacili tri trice i serijom 8:0 poveli 11:17. Zadar je podigao obranu, uzvratio identičnom serijom i opet pao u završnici pa je Mega okončala četvrtinu u svoju korist rezultatom 19:21.

Domaći trener Danijel Jusup zbog ozljede nije koristio Žganeca, a u 11. minuti dogodio se novi peh – ozljeda Mazalina, koji se uhvatio za bedro i napustio parket. Unatoč nedaćama i nestvarnom šutu Mege za 3 poena (80 posto) na zaostatku 23:26 proradili su Gegić i Gilbert, a Klarica pogodio tricu za 34:26. Na drugoj strani opet je povukao mladi Nijemac Jack Kayil, pogodio svoju treću tricu ali Zadar u završnici povezuje nekoliko uspješnih napada i na poluvrijeme odlazi vodstvom 44:40.

U trećoj četvrtini igrala se tvrda utakmica, a hendikep s ozljedom dogodio se i Megi kada je Joviću u jednoj napadačkoj akciji stradao gležanj. Na 45:45 krenula je opet jedna od pozitivnih zadarskih serija: dvaput je pogodio Gegić, dvaput Klarica i jednom Mihailović za velikih +11 (56:45). Po već ustaljenoj rutini uzvratila je Mega i u zadnju četvrtinu ulazi se rezultatom 56:51.

Ako je treća četvrtina bila tvrda, što reći za četvrtu, u kojoj je nakon četiri minute igre rezultat bio 0:0. Promašivalo se na obje strane, a začarane mrežice tricom prvi dotaknuo Kondić. Zadrova neefikasnost trajala je ukupno devet minuta, što su gosti iskoristili za seriju 15:0 i poveli 56:60. Domaća momčad nije mogla računati na Žganeca i Mazalina, cijelo drugo poluvrijeme na klupi je prosjedio i Ramljak, izuzetno lošu šutersku večer imali su i Mihailović i Gegić, pa je bilo čudo što je Zadar i toliko dugo bio „u utakmici“.

Vukao je Wahl koliko je mogao, pogađao iz prekršaja, Gegić poravnao na 63:63 dvije i pol minute prije kraja i malo je nedostajalo da Zadar dođe do bodova. Gegić je imao otvoren šut za tricu i pobjedu u posljednjem napadu ali lopta se nekoliko puta zavrtjela po obruču i iscurila iz njega. Ostale su dvije sekunde, Klarica je u pokušaju traženja prostora za tricu nagazio na aut liniju i sve je bilo gotovo.

Najbolji igrač Zadra bio je Tyler Wahl s 15 poena i 11 skokova, Gegić je ubacio 13, Klarica 12 i to je bilo sve što je bilo vrijedno spomena. Posebno bolna točka bio je šut za 3 poena: Mihailović je gađao 1-7, Gegić 0-11. Najbolji pojedinac gostujuće momčadi bio je Marković s 18 poena.

Danijel Jusup, trener Zadra: Čestitam Megi na zasluženoj pobjedi, mi smo imali svoje šanse, neki šutevi nisu ušli kad se utakmica lomila. Imali smo jedan sterilan dio u četvrtoj četvrtini, bez da smo mogili zabiti poen. Kad pogledate naš roster ovo je maksimum koji se u ovom trenutku može izvući. Govorim već dva mjeseca da ovo neće biti dobro, da će biti problema do kraja lige. Ozlijeđeni su Ramljak, Žganec, Mazalin, ovo je prevelika potrošnja na roster koji imamo. Žganec je ozlijedio skočni zglob na zadnjoj utakmici, Ramljak je osjetio zadnju ložu.

Ne znam tko odlučuje ali ovi dečki koji su ove dvije godine toliko napravili zaslužili su da im se olakša, da dođe novi igrač, to i publika od nas traži. Ponosan sam na dečke koji su dali maksimum maksimuma. Živjeli smo na obranu, entuzijazam, želju to se ne može osporiti, teško je doći do vanjskog šuta bez unutarnje igre, premda smo imali šansu. Ovo je propalo, što ćemo dalje, kako ćemo s pet igrača vidjet ćemo. Ako ovako nastavimo vrlo brzo ćemo doći u zonu ispadanja. Upozoravam na to dva mjeseca ali očito me se ne sluša.

Marko Barać, trener Mege MIS: Atipična utakmica za ove dvije momčadi, u spletu onoga kako su izgledale utakmice Mege i Zadra u posljednjim sezonama. Osjetila se ova stanka, reprezentativni prozor, igrali smo teško. Zadar je od početka igrao preuzimanje, željeli su spriječiti protok lopte i uspjeli u tome, ali inzistirali smo na unutrašnjoj igri koja nam je dala dosta toga. Skretao sam pažnju na ofenzivni skok Zadra, to je način na koji igraju i to nije iznenađenje, radit ću sa svojim igračima na tom segmentu igre. Ovo nije košarka koju želimo igrati, nismo igrali dobro, lijepo, u igrače se uvukao strah od pobjede, vidjelo se to i u prethodnim utakmica gdje je bilo na loptu protiv svih njih. Zadovoljan sam što smo u tom dijelu napravili napredak, u četvrtoj četvrtini dopustili Zadru 9 poena i vratili se velikom željom za pobjedu. Igračima će ovo puno značiti u samopouzdanju, Zadru želim puno sreće u nastavku.

Moja reakcija na članak je...
Ljubav
0
Haha
0
Nice
0
What?
0
Laž
0
Sad
0
Mad
0
Facebook Twitter Whatsapp Telegram
NAJNOVIJE VIJESTI
Novi broj Maslinara na kioscima: 100 stranica znanja za uspješnu sezonu u masliniku
5
min
Novi broj Maslinara na kioscima: 100 stranica znanja za uspješnu sezonu u masliniku
Vučić odgovorio Plenkoviću: "Imat ćemo još više raketa"
12
min
Vučić odgovorio Plenkoviću: "Imat ćemo još više raketa"
Kako je izgledala gradnja Poljuda: "Trajalo je dvije godine, izlila mi se žuč..."
28
min
Kako je izgledala gradnja Poljuda: "Trajalo je dvije godine, izlila mi se žuč..."
Lana nakon spolnog odnosa ljubavniku ukrala novac: "Prvi i drugi put samo joj platio, treći je sama uzela"
8
sat
Lana nakon spolnog odnosa ljubavniku ukrala novac: "Prvi i drugi put samo joj platio, treći je sama uzela"
OLMISSUM – DINAMO 4-2: Omišani porazili najvećeg rivala, bodovno se izjednačili s njima
9
sat
OLMISSUM – DINAMO 4-2: Omišani porazili najvećeg rivala, bodovno se izjednačili s njima
NAJČITANIJE VIJESTI
  • VIDEO Zbog teške prometne nesreće zatvoren promet prema Imotskom
    VIDEO Zbog teške prometne nesreće zatvoren promet prema Imotskom
    13. ožujka 2026. 20:50
  • NOVI OBRAT Nakon 12 godina podignuta optužnica protiv bivšeg ravnatelja Park-šume Marjan
    NOVI OBRAT Nakon 12 godina podignuta optužnica protiv bivšeg ravnatelja Park-šume Marjan
    13. ožujka 2026. 20:13
  • Zanimljiv oglas na Njuškalu: U Splitu se prodaje parcela s gotovim projektom doma umirovljenika
    Zanimljiv oglas na Njuškalu: U Splitu se prodaje parcela s gotovim projektom doma umirovljenika
    13. ožujka 2026. 20:28
  • Stiže novac na račune građana, evo kome stiže ova naknada
    Stiže novac na račune građana, evo kome stiže ova naknada
    13. ožujka 2026. 10:40
  • Urušavanje kod Lećevice otkrilo jamu duboku 30 metara, hoće li ih biti još? Splitski speleolog: "Ovo je jedna od tisuće jama u Dalmaciji"
    Urušavanje kod Lećevice otkrilo jamu duboku 30 metara, hoće li ih biti još? Splitski speleolog: "Ovo je jedna od tisuće jama u Dalmaciji"
    13. ožujka 2026. 10:52
DD Marketing 300x250
DALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp X (Twitter)
  • Uvjeti korištenja
  • Pravila o privatnosti
  • Prodaja i marketing
  • Impressum
  • Kontakt stranica
  • Cjenik
Copyright © 2017-2026 Dalmacija danas. Sva prava pridržana.

Upišite što tražite i kliknite na tipku Enter za početak pretrage. Kliknite tipku Esc za prekid.