U centru Virovitice prije nekoliko trenutaka odvila se neuobičajena drama. Policija je, naime, privela muškarca ispred Zagrebačke banke.
Policajci su upotrijebili silu nad muškarcem, oborili ga na pod i priveli.
Portal ICV neslužbeno doznaje da je muškarac bez maske htio ući u banku i postao nasilan, zbog čega je zaštitar morao pozvati policiju koja je muškarca potom morala svladati.
Događaju su svjedočili brojni klijenti banke i prolaznici.
– Mladi gospodin je bio klijent ispred banke i to ispred mene. Razgovarao je sa zaštitarom uljudno do trenutka ulazka u banku. Zaštitar ga je upitao imali masku i gospodin odgovori da nema i da nemože zbog zdravstvenih razloga nositi masku. Zaštitar ponovo uljudno zamoli da mu da bilo kakav dokument da bi potvrdio te zdravstvene razloge.
Mladi gospodin se oglušuje i ulazi u banku. Zaštitar ulazi za njim i ponovo ga moli da izađe iz banke ili stavi masku. Ujedno mu i ponudi da banka mu da masku kako bi mogao izvršiti uslugu. Mladi gospodin odbija masku i pali snimanje na mobitelu. Zaštitar ga moli da prekine snimati unutar banke jer je to zabranjeno. Ovaj odbija i zaštitar kreće u izvođenje gospodina iz prostora banke. Kako se ovaj pobunio i počeo pružati aktivan otpor zaštitar zove policiju.
Policija dolazi za cca 20 min i upozorava gospodina o počinjenom prekršaju i zabrani snimanja unutar banke te moli gospodina osobnu iskaznicu. Nakon što i nakon petog puta mu ne želi dati osobnu izvode ga van iz banke.
Vani nastaje metež jer ovaj i dalje ne želi dati osobnu i to na izrazitu zapovijed policajca te nastavlja snimati. Nije bilo druge nego ga privesti jer on ne želi suradnju.
Moram naglasiti da ovaj mladić nije iz našeg okruženja i da ova cijela situacija je dobro smišljena. Koji je razlog tome utvrditi će policija.
Zato ne napadajte policiju koja je do kraja bila korektna niti zaštitara koji radi svoj posao. U tih 30 min koliko se sve događalo barem 20 puta je ponuđeno rješenje – rekao je jedan od očevidaca, komentirajući događaj na Facebooku.
Moja reakcija na članak je...





