Close Menu
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    • Split
    • Obala
    • Zagora
    • Otoci
    • Marjan
    • Naši ljudi
    • Štorije
    • Cooltura
  • Vijesti
    • Hrvatska
    • Svijet
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Dvi-tri riči
    • EX CATHEDRA
    • #TvojeMisto
    • Zdravlje - Priska Med
    • PEČAT OD VRIMENA
    • SPLITSKI OSOBENJACI
    • Splitski portuni
    • Na današnji dan
    • Stara splitska prezimena
    • Razredi s osmijehom
    • Najbolje iz Dalmacije
    • Kako su nastali splitski kvartovi
  • Kolumne
    • ANTONIO KULAŠ
    • DANIJEL KRAJINOVIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • MARIJA PARO
    • MATE BOŽIĆ
    • MARIO TOMASOVIĆ
    • MENTALNO ZDRAVLJE
    • MIRELLA MEIĆ
    • MIŠO ŽIVALJIĆ
    • NIKOLA BARBARIĆ
    • RADE POPADIĆ
    • TRINAESTO PRASE
    • ŽANA PAVLOVIĆ
Facebook Instagram YouTube WhatsApp
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp X (Twitter) RSS
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    • Split
    • Obala
    • Zagora
    • Otoci
    • Marjan
    • Naši ljudi
    • Štorije
    • Cooltura
  • Vijesti
    • Hrvatska
    • Svijet
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Dvi-tri riči
    • EX CATHEDRA
    • #TvojeMisto
    • Zdravlje - Priska Med
    • PEČAT OD VRIMENA
    • SPLITSKI OSOBENJACI
    • Splitski portuni
    • Na današnji dan
    • Stara splitska prezimena
    • Razredi s osmijehom
    • Najbolje iz Dalmacije
    • Kako su nastali splitski kvartovi
  • Kolumne
    • ANTONIO KULAŠ
    • DANIJEL KRAJINOVIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • MARIJA PARO
    • MATE BOŽIĆ
    • MARIO TOMASOVIĆ
    • MENTALNO ZDRAVLJE
    • MIRELLA MEIĆ
    • MIŠO ŽIVALJIĆ
    • NIKOLA BARBARIĆ
    • RADE POPADIĆ
    • TRINAESTO PRASE
    • ŽANA PAVLOVIĆ
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS

Djelatnici Doma: "Osuđujemo sve one koji namjerno žele naštetiti ravnatelju i ovoj ustanovi"

D.D. / Foto: podstrana-portal.com8. travnja 2020. 16:16
Podijeli
Facebook Twitter Telegram WhatsApp E-mail adresa

Djelatnici Doma za starije i nemoćne osobe Split na čijem čelu je ravnatelj Ivan Škaričić, uputili su dopis u kojem ističu kako se ozbiljna situacija u kojoj su se ugroženi našli štićenici doma u objektu 'Vukovarska' pretvorila u političko prepucavanje što je dovelo do osuđivanja ravnatelja Škaričića, a koji je zajedno sa njima, svojim djelatnicima, poduzeo sve temeljite mjere zaštite protiv koronavirusa.

Dopis prenosimo u cijelosti.

- Nadali smo se da ćemo u ovoj pandemiji postati bolji ljudi i kolege, što neki i jesu. Napadati nekoga koji je revno prihvatio brigu od preko 750 korisnika i 300 djelatnika, na tri lokacije, nije ljudski. U ovoj situaciji kada su mnogi životi naših korisnika ugroženi, koristi se za političko prepucavanje stranaka i osuđivanja prvog čovjeka Doma, za kojeg djelatnici i korisnici imaju samo riječi hvale.

Svi smo se nadali da će ova ugroza zaobići naš Dom jer smo pravovremeno  poduzeli temeljite mjere zaštite protiv COVID-19. Bojali smo se talijanskog scenarija, te smo mi mjere poduzeli po nalogu ravnatelja i prije dobivenih uputa od nadležnih institucija jer smo svjesni osjetljivosti populacije za koju smo odgovorni. Mi kao djelatnici jednoglasno podržavamo našeg ravnatelja IVANA  ŠKARIČIĆA, jer smo svjedoci poduzetih mjera i njegovog predanog rada i zalaganja.

Osuđujemo sve one koji namjerno žele naštetiti njemu i ovoj ustanovi - u potpisu: Djelatnici Doma za starije i nemoćne osobe Split.
Priložili su i kronološki poduzete mjere:

Mjere zaštite i preporuke koje je Dom za starije i nemoćne Split poduzeo povodom suzbijanja i širenja virusa COVID-19 a radi zaštite zdravlja i interesa korisnika i djelatnika:

  • U Domu je 27.02.2020. osnovano tijelo na čelu sa Ravnateljem, koje se sastaje svaki dan i uvodi nove mjere sukladno naputcima Nacionalnog stožera CZ RH, resornog Ministarstva, Ministarstva zdravlja, NZJZ i Županijskog stožera CZ
  • Ravnatelj je naložio glavnim sestrama sva tri objekta Doma da svakodnevno u 15 h prate sva priopćenja i naputke nadležnih tijela objavljena na mrežnim stranicama, sukladno naputku od 26.02.2020.
  • žurno je osigurana zaštitna oprema za djelatnike Doma i dezinfekcijska sredstva za korištenje unutar Doma.
  • povećane su količine obroka za sve korisnike.
  • odgođeni su svi hladni pregledi, a hospitalizirani su samo korisnici zbog hitnih stanja.
  • uvedena je zabrana posjeta svih korisnika od strane obitelji i drugih posjetitelja 02.03.2020.
  • korisnici stambenog dijela su 2.3.2020. podijeljeni u dvije grupe u restoranu tijekom konzumiranja obroka.
  • od 16.03.2020.god. stupile su na snagu preporuke reduciranja primanja stranaka, telefonsko i elektronsko komuniciranje, odgađanje prijema stranih delegacija te prijava djelatnika ravnatelju o putovanju izvan RH.
  • uvedena je zabrana svih aktivnosti i događanja od 19.03.
  • uvedena je zabrana izlaska korisnika iz Doma 19.03. kao i zabrana izlaska na terasu.
  • uvedena je 20.3. zabrana dostave korisnicima prehrambenih i drugih artikala osim lijekova, dezinfekcijskih sredstava, zaštitnih maski, cigareta, vlažnih maramica, papirnatih maramica i uložaka.
  • ukoliko korisnik nema osobu od povjerenja da mu donese lijekove koji se nadoplaćuju tada mu Dom organizira dostavu na način da korisnik preda novac i popis a ljekarna dostavi svaki dan u 13h na osigurano mjesto. Lijek se preuzme na način da se dezinficira i baci originalna ambalaža te se isto uruči korisniku.
  • od 20.03.2020. djelatnici ispred glavnih vrata skidaju obuću s kojom su došli i koriste drugu obuću koja je dezinficirana
  • sukladni odluci resornog Ministarstva od 19.03.2020, Ravnatelj Doma je donio odluku

o organizaciji rada, rasporedu rada i radnog vremena u Domu za starije i nemoćne osobe Split za vrijeme epidemije bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2, kojom se rad u Domu organizira u dvije skupine osoblja (skupina A i skupina B), sukladno prijedlogu voditelja objekata, odjela i stručnih cjelina u sva tri objekta Doma, koje će neovisno jedna o drugoj, osigurati kontinuirano obavljanje poslova (gdje god je moguće).

22.03.2020. Ravnatelj donosi odluku o osnivanju novog tijela za praćenje situacije - Kriznog stožera koji se sastaje svakoga dana, a u čijem su sastavu osim Ravnatelja svi voditelji odjela

  • korisnici stambenog dijela su 23.3.2020. podijeljeni u četiri grupe u restoranu tijekom konzumiranja obroka, kako bi se provele preporučene mjere socijalne distance od 2 m u zatvorenom prostoru
  • od 23.3. 2020. korisnici na Jedinici pojačane medicinske njege konzumiraju obroke u svojim sobama.
  • kada se korisnik vrati iz bolnice, a upućen je iz opravdanih razloga, onda se poduzimaju mjere zaštite u pogledu mjerenja tjelesne temperature, dezinfekcije tijela i prosljeđuje se odjeća u praonicu. Korisnici koji koriste dijalizu borave sami u sobama koje su najbliže izlazima, svakodnevno im se mjeri temperatura i koriste plastični pribor za jelo. Stručni djelatnik koji ulazi u sobe je u potpunosti zaštićen zaštitnom opremom.
  • testiranje je obavezno ukoliko korisnik ima povišenu temperaturu.
  • korisniku kojem je bila potrebna hitna promjena katetera osigurana je ista u suradnji sa bolnicom sukladno mjerama zaštite.
Moja reakcija na članak je...
Ljubav
0
Haha
0
Nice
0
What?
0
Laž
0
Sad
0
Mad
0
Facebook Twitter Whatsapp Telegram
NAJNOVIJE VIJESTI
Budimpešta prkosi Orbánu: Pride dobio zeleno svjetlo, Zeleni slave veliku pobjedu
3
min
Budimpešta prkosi Orbánu: Pride dobio zeleno svjetlo, Zeleni slave veliku pobjedu
Preminuo Bryan Bergougnoux
8
min
Preminuo Bryan Bergougnoux
Država dijeli više od 18 milijuna eura: Evo gdje stiže novac za vrtiće i dječja igrališta
14
min
Država dijeli više od 18 milijuna eura: Evo gdje stiže novac za vrtiće i dječja igrališta
Od utorka jeftinije gorivo
22
min
Od utorka jeftinije gorivo
Teatar uz more donosi bogato ljeto u Splitu: Premijere, hit komedije i glazbene večeri pod zvijezdama
31
min
Teatar uz more donosi bogato ljeto u Splitu: Premijere, hit komedije i glazbene večeri pod zvijezdama
NAJČITANIJE VIJESTI
  • Dio Splita večeras ostaje bez vode
    Dio Splita večeras ostaje bez vode
    28. svibnja 2026. 21:33
  • Hajduk je brzo završio europski put, ali jedan podatak s Poljuda iznenadio je Europu
    Hajduk je brzo završio europski put, ali jedan podatak s Poljuda iznenadio je Europu
    29. svibnja 2026. 08:31
  • Jedna osoba poginula, troje ozlijeđenih u prometnoj nesreći
    Jedna osoba poginula, troje ozlijeđenih u prometnoj nesreći
    29. svibnja 2026. 08:23
  • Jučer je dio Dalmacije zahvatilo nevrijeme. Kakvo nas vrijeme očekuje posljednja tri dana svibnja?
    Jučer je dio Dalmacije zahvatilo nevrijeme. Kakvo nas vrijeme očekuje posljednja tri dana svibnja?
    29. svibnja 2026. 01:03
  • VELIKI PROJEKT U ZALEĐU OMIŠA Tugare dobivaju modernu cestu, nogostupe, kanalizaciju i novu rasvjetu
    VELIKI PROJEKT U ZALEĐU OMIŠA Tugare dobivaju modernu cestu, nogostupe, kanalizaciju i novu rasvjetu
    29. svibnja 2026. 15:24
DD Marketing 300x250
DALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp X (Twitter)
  • Uvjeti korištenja
  • Pravila o privatnosti
  • Prodaja i marketing
  • Impressum
  • Kontakt stranica
  • Cjenik
Copyright © 2017-2026 Dalmacija danas. Sva prava pridržana.

Upišite što tražite i kliknite na tipku Enter za početak pretrage. Kliknite tipku Esc za prekid.