DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    • Split
    • Obala
    • Zagora
    • Otoci
    • Marjan
    • Naši ljudi
    • Štorije
  • Vijesti
    • Svijet
    • Hrvatska
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Ulicama moga grada
    • Životinjski kutak
    • Fotografi Dalmacije
    • Vijađ
    • Agronomija, stočarstvo i ribolov
    • Dvi-tri riči
    • Dalmacija Danas LIVE
    • #TvojeMisto
    • UNIST
  • Kolumne
    • DARIJA BUJAS
    • GORAN PELAIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • LUKA KANAET - Sličice Pričaju
    • MARIJA BOBAN
    • MARKO HERMAN
    • MLADEN SMOLJANOVIĆ
    • VEDRANA ILIĆ
    • ŽANA PAVLOVIĆ
    • ŽELJAN RAKELA
    • ŽELJKA ROJE
Facebook Instagram YouTube WhatsApp
Aktualno
  • PREVESLAO PRODAVAČICE I TO TRI PUTA 'Napunio' automobil bonovima i cigaretama
  • PRODAJA AUTOMOBILA KRENULA PO ZLU Kupac završio iza rešetaka
  • Daily Mail: City ne kupuje Vuškovića za prvu momčad
  • JESTE LI JE VIDJELI? I dalje traje potraga za nestalom Imoćankom: Tijekom vikenda joj se izgubio svaki trag...
  • NAPOKON SU MU STALI NA KRAJ! Uhićen splitski razbojnik: Krao je i prijetio, maltretirao građane...
  • IPAK SE MOŽE: U Banovini donijeli Zaključak o raspodjeli sredstava za programe udruga i pojedinaca u kulturi Grada Splita
  • UPOZNAJTE 'DJECU SUNCOKRETE' Rita, Marin, Antonela i Dominik zaslužuju biti ravnopravni članovi našeg društva
  • PULJAK SAZVAO IZVAREDNU KONFERENCIJU ZA MEDIJE! Supruga Marijana: "Morat ćemo dignuti kredit"
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp Twitter
  • Naslovnica
  • Dalmacija
    1. Split
    2. Obala
    3. Zagora
    4. Otoci
    5. Marjan
    6. Naši ljudi
    7. Štorije
    8. Sve
    3 20 praznik cvijeca 9

    FOTOGALERIJA Ovakvu Rivu mnogi nikada nisu vidjeli!

    Ponedjeljak, 20.03.2023, 18:58
    puljak kulturnjaci

    PRIJETI LI KRAH VELIKIM SPLITSKIM UDRUGAMA? "Ovo je dalje neodrživo. Od Grada tražimo žurnu objavu rezultata!"

    Ponedjeljak, 20.03.2023, 19:42
    rusenje hotel marjan  15

    VIDEO Pogledajte razliku u samo pola mjeseca: Iz ove perspektive postaje jasno koliko je već hotela Marjan porušeno

    Ponedjeljak, 20.03.2023, 18:39
    teret perunic

    Vozači na istoku Splita nisu se nadali ovim prizorima na cesti

    Ponedjeljak, 20.03.2023, 16:42

    SPLITSKA POLICIJA POZIVA GRAĐANE Započinje preventivni projekt: "Oprez prije klika!"

    Objavljeno prije 1 sat
    italija velebit gran saso

    Poznati fotograf s Pelješca snimao otoke, onda se na horizontu pojavio predivan prizor

    Utorak, 21.03.2023, 0:20
    finalisti i ziri

    Mijo Pašalić među finalistima izbora za hrvatskog EY poduzetnika godine 2022.

    Ponedjeljak, 20.03.2023, 21:54
    Polina Golubeva

    "OSTAVILA SI VELIKU PRAZNINU" Marko Ciboci podijelio tužnu vijest: U prometnoj nesreći na Pelješcu preminula Polina Golubeva

    Ponedjeljak, 20.03.2023, 22:26

    SINJSKI HDZ ŽESTOKO OPLEO PO BULJU Radi se o problemu stanova u ovom gradu: "POS zvani čežnja"

    Ponedjeljak, 20.03.2023, 15:35
    sadnja

    ZANIMLJIVA AKCIJA U DALMACIJI Mnogi će se oduševiti, a dijelu stanovnika ovo će biti spas u zadnji čas!

    Ponedjeljak, 20.03.2023, 12:26
    ProminaTrail 1

    Planina s tisuću lica u subotu je domaćin pojedinačnom i ekipnom PH u kratkom trailu

    Petak, 17.03.2023, 8:13

    Sinjani će i ove godine dobiti uskrsnice, evo tko ima pravo na njih

    Četvrtak, 16.03.2023, 19:09
    jakovic ronioci2

    ŠOKANTNI PRIZORI KOD BRAČA Vrijedna ekipa nije mogla vjerovati, naletjeli su na nešto užasno: Sve su očistili!

    Nedjelja, 19.03.2023, 18:34
    kamp dnevnik

    TOTALNI KAOS DALMACIJI Kamp bez ikakvih dozvola, na zaštićenom području

    Petak, 17.03.2023, 15:08
    vela luka  4

    Otvoren novouređeni poslovni ured Poduzetničkog inkubatora Vela Luka

    Srijeda, 15.03.2023, 13:15
    marko polo jadrolinija

    MARKO POLO OPET PLOVI JADRANOM Jadrolinija: "Specifikaciju radova ne možemo dati!"

    Utorak, 14.03.2023, 20:43

    "U svom dosadašnjem radu nikada se nisam susreo s ovolikom količinom nepravilnosti i nezakonitosti u poslovanju"

    Ponedjeljak, 6.03.2023, 18:24
    borov cetnjak boze kokan

    BOROV ČETNJAK ILI "BOROV PRELAC" JAKO JE OPASAN Kod pasa može dovesti do otpadanja dijelova jezika, a opasan je i za ljude, baš kao i za stabla

    Utorak, 28.02.2023, 8:00
    marjan facebook nn naslovnica

    ŠTO STE PISALI, PISALI STE! Nema više komentiranja objava na Facebook stranici Park šume Marjan: Zbog čega su administratori posegnuti za tim potezom?

    Srijeda, 22.02.2023, 11:23
    vidilica marjan

    JESU LI 'DOLIJALI' SPLITSKI VANDALI? Ograda na Botićevom šetalištu ispod Prve vidilice je popravljena!

    Srijeda, 15.02.2023, 10:28
    ivana borozan nn naslovnica

    UJUTRO ODGAJA DJECU, POPODNE GASI POŽARE Ivana je najbolji kaštelanski vatrogasac: "Mogu reći da smo jedna velika obitelj, da smo sve prošli zajedno i da smo uvijek tu jedni za druge"

    Nedjelja, 5.03.2023, 8:03
    zarko jukic magare

    ZA NAJPOZNATIJI NARODNI LIJEK I DO 80 EURA PO LITRI? Potražnja je velika unatoč cijeni: "Ovo je broj jedan u jačanju imuniteta"

    Petak, 3.02.2023, 11:03
    gena

    SVJETSKO ODIJELO S HRVATSKOM DUŠOM UVRŠTENO U NEMATERIJALNU BAŠTINU Boris Burić GENA: "Cili svit radi odijela, jedino ja radim odijela koja imaju dušu"

    Četvrtak, 2.02.2023, 11:40

    REVOLUCIONARNO OTKRIĆE IZ SPLITA Google je dobio ozbiljnu konkurenciju, ovaj alat će se koristiti diljem svijeta: "Bez ljudi je ništa"

    Nedjelja, 29.01.2023, 8:47
    katarinaklarin

    KATE JE VRIJEDNA INŽENJERKA Zamijetili smo je na FESB-u dok je primala nagradu: "Samo kažite sebi da možete i onda vam je samo nebo granica"

    Nedjelja, 19.03.2023, 8:01
    3 15 matej sunara 2

    [INTERVJU] NAKON ŽIVOTA U RIMU I ZAGREBU MATEJ SUNARA VRATIO SE U RODNI GRAD: "Sad mi je drago što sam se vratio jer nema boljeg mjesta za život i odgoj djece od Splita"

    Četvrtak, 16.03.2023, 18:05
    art av

    SPLIĆANKA KOJA OBILAZI MAME I BEBE OSVAJA KISTOM U RUCI "Uvijek me privlačilo da od ničega, nečeg odbačenog, stvorim nešto"

    Srijeda, 15.03.2023, 18:46
    skola u bolnici

    BOLNIČKI UČITELJI SU - DJEČJI HEROJI! "Rad s učenicima u KBC-u Split je nagrada. Ponekad je zagrljaj puno važniji od usvojenosti nastavnih sadržaja"

    Srijeda, 15.03.2023, 1:06

    SPLITSKA POLICIJA POZIVA GRAĐANE Započinje preventivni projekt: "Oprez prije klika!"

    Objavljeno prije 1 sat
    italija velebit gran saso

    Poznati fotograf s Pelješca snimao otoke, onda se na horizontu pojavio predivan prizor

    Utorak, 21.03.2023, 0:20
    finalisti i ziri

    Mijo Pašalić među finalistima izbora za hrvatskog EY poduzetnika godine 2022.

    Ponedjeljak, 20.03.2023, 21:54
    Polina Golubeva

    "OSTAVILA SI VELIKU PRAZNINU" Marko Ciboci podijelio tužnu vijest: U prometnoj nesreći na Pelješcu preminula Polina Golubeva

    Ponedjeljak, 20.03.2023, 22:26
  • Vijesti
    • Svijet
    • Hrvatska
    • Tech & Biznis
    • Vrijeme
    • Crna kronika
    • Znanost
    • Kultura
  • Sport
    • Hajduk
    • Nogomet
    • Košarka
    • Ostali sportovi
  • Relax
    • Glazba
    • Showbizz
    • Foto đir
    • Gastro
    • Zabava
    • Zdravlje
    • Fashion & lifestyle
  • Specijali
    • Vaše vijesti
    • Ulicama moga grada
    • Životinjski kutak
    • Fotografi Dalmacije
    • Vijađ
    • Agronomija, stočarstvo i ribolov
    • Dvi-tri riči
    • Dalmacija Danas LIVE
    • #TvojeMisto
    • UNIST
  • Kolumne
    • DARIJA BUJAS
    • GORAN PELAIĆ
    • HRVOJE ZNAOR
    • JURICA GALIĆ JUKA
    • KATA MIJIĆ
    • LUKA KANAET - Sličice Pričaju
    • MARIJA BOBAN
    • MARKO HERMAN
    • MLADEN SMOLJANOVIĆ
    • VEDRANA ILIĆ
    • ŽANA PAVLOVIĆ
    • ŽELJAN RAKELA
    • ŽELJKA ROJE
DALMACIJA DANASDALMACIJA DANAS

Krstulović-Opara osniva novu Javnu ustanovu, Puljak: "Ne trebaju nam nova upravna vijeća, računovodstva, kadrovski odjeli i druge službe"

Autor D.D. / Foto: D.D.Petak, 17.07.2020, 18:20
Marijana Puljak
Podijeli
Facebook Twitter Telegram WhatsApp E-mail adresa

S danom odgode, u potpuno promijenjenim okolnostima, danas je ipak započela 36. sjednica splitskog Gradskog vijeća.

Među brojnim točkama, na red je došla i ona o osnivanju Javne ustanove u kulturi Grada Splita Hrvatski dom. Mate Omazić uvodno je pojasnio kako je došlo do osnivanja ustanove…

– Temeljem Strategije kulturnog razvitka Grada Splita 2015-2025, donesena je odluka o osnivanju glazbene Agencije, a temeljem toga započeli su radovi na rekonstrukciji objekta Hrvatski Dom od srpnja 2017 do 2020. Osim zgrade u Tončićevoj, u visokoj fazi gotovosti je dvorana na Trgu Hrvatske bratske zajednice koja djeluje u sklopu škole Josip Hatze. Sličnu ustanovu ima Zadar i Varaždin.

Prisnažio je gradonačelnik.

– U tom prostoru smo trebali održati svečanu sjednicu za Sv. Dujma, no pravih glazbenih događanja tamo neće biti do kraja pandemije. To je logični nastavak rada na kulturnoj infrastrukturi. Grad Split zaslužuje ovakve dvije dvorane, ali i koncertni ured koji ima mandat za organiziranje manifestacija te glazbene produkcije, jer smo svjedoci talenata na ovom području. Grad Split zaslužuje takvu malu operativnu agenciju – Zadar ima 4,5 zaposlenih, u našoj bi trebalo biti puno manje. Postojali su prijedlozi da se pripoji nekoj drugoj ustanovi, no mi nemamo takvih institucija, unatoč sugestijama da će se tako “ušparati” jer se ovako “uhljebljuje”… Prijedlozi da sve vodi HNK je nonsens, kad se pod kapom koncertnog ureda naziva Hrvatski dom mogu ove dvije prekrasne koncertne dvorane najbolje iskoristiti.. Kao da spajamo muzeje… – pokušao je prevenirati negativne reakcije Krstulović Opara.

Porezne obveznike zahvatila je erupcija 'oduševljenja', a kritikama se pridružila i oporba. Marijana Puljak poručila je da nema nikakvog opravdanja da se osniva još jedna javna ustanova. Njen komentar prenosimo u cijelosti:

"Grad Split ima novu javnu ustanovu, čestitam svima koji slave!

Nova koncertna dvorana u Tončićevoj ulici je izvrsna, ali nema apsolutno nikakvog opravdanja da se pored postojećih kulturnih ustanova osniva još jedna kako bi organizirala događanja u toj dvorani. Nije potrebno imati nova upravna vijeća, računovodstva, kadrovske odjele i ostale zajedničke službe koje te ustanove već imaju. Ljudi koji su potrebni za organizaciju rada i događanja u tom prostoru mogli su se pridružiti jednoj od brojnih postojećih ustanova grada Splita.

Naš gradonačelnik nikako da zabije gol, napravi jednu dobru stvar, a onda je poništi novim uhljebljivanjima. HDZ ne može kontra sebe i svoje prirode nikako. Kao onaj škorpion u basni o škorpionu i žabi, prešao bi on s njom rijeku, ali morao je ubiti, takva mu je priroda, ne može kontra sebe.", zaključila je Puljak.

Grad Split ima novu javnu ustanovu, čestitam svima koji slave! 😠Nova koncertna dvorana u Tončićevoj ulici je izvrsna,...

Posted by Marijana Puljak on Friday, July 17, 2020

Moja reakcija na članak je...
Ljubav
0
Haha
0
Nice
0
What?
0
Laž
0
Sad
0
Mad
0
Facebook Twitter Whatsapp Telegram
Dojavi vijest
NAJČITANIJE VIJESTI
  • pott
    ZATRESLA SE I DALMACIJA Potres u susjedstvu, EMSC objavio detalje
  • teret perunic
    Vozači na istoku Splita nisu se nadali ovim prizorima na cesti
  • Polina Golubeva
    "OSTAVILA SI VELIKU PRAZNINU" Marko Ciboci podijelio tužnu vijest: U prometnoj nesreći na Pelješcu preminula Polina Golubeva
  • MORATE U VOJSKU? Dio građana primio poziv za ratni raspored, MORH otkrio o čemu se radi
  • BEZ STRUJE SLJEDEĆA DVA DANA VELIK DIO DALMACIJE Dijelovi Splita, Makarske, Hvara, omiškog, trogirskog, vrgoračkog, imotskog i sinjskog područja
NAJNOVIJE VIJESTI
  • PREVESLAO PRODAVAČICE I TO TRI PUTA 'Napunio' automobil bonovima i cigaretama
    Objavljeno prije 8 minuta
  • PRODAJA AUTOMOBILA KRENULA PO ZLU Kupac završio iza rešetaka
    Objavljeno prije 9 minuta
  • luka vuskovic2Daily Mail: City ne kupuje Vuškovića za prvu momčad
    Objavljeno prije 13 minuta
  • ana kristic2JESTE LI JE VIDJELI? I dalje traje potraga za nestalom Imoćankom: Tijekom vikenda joj se izgubio svaki trag...
    Objavljeno prije 28 minuta
  • NAPOKON SU MU STALI NA KRAJ! Uhićen splitski razbojnik: Krao je i prijetio, maltretirao građane...
    Objavljeno prije 32 minute
DALMACIJA DANAS
Facebook Instagram YouTube WhatsApp Twitter
  • Uvjeti korištenja
  • Pravila o privatnosti
  • Prodaja i marketing
  • Impressum
  • Kontakt stranica
© 2023 Dalmacija danas. Sva prava pridržana.

Upišite što tražite i kliknite na tipku Enter za početak pretrage. Kliknite tipku Esc za prekid.

Politika zaštite privatnosti uređuje način postupanja s informacijama koje Dalmacija Danas d.o.o. obrađuje odnosno prikuplja prilikom posjeta našoj internet stranici.
Napominjemo kako se obrada prikupljenih osobnih podataka temelji na jednoj od zakonitih osnova obrade u skladu s Općom uredbom o zaštiti podataka.

DALMACIJA DANAS
Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.