Sukladno članku 5. Odluke o osnivanju Savjeta mladih, Komisija Gradskoga vijeća za suradnju s mladima Grada Splita, na 2. sjednici održanoj 24. siječnja 2018. godine, obavila je provjeru formalnih uvjeta prijavljenih kandidata za Savjet mladih Grada Splita i sastavila Izvješće o provjeri formalnih uvjeta prijavljenih kandidata.
Mladima se smatraju osobe s prebivalištem ili boravištem na području Grada Splita, koji u trenutku podnošenja kandidatura za članstvo u Savjet mladih imaju od navršenih petnaest do navršenih trideset godina života.
Savjet mladih Grada Splita broji jedanaest članova, uključujući i njihove zamjenike, a biraju se na razdoblje od tri godine.
Kandidature za članove Savjeta mladih Grada Splita i njihove zamjenike ističu udruge koje su sukladno statutu ciljno i prema djelatnostima opredijeljene za rad s mladima i za mlade, učenička vijeća, studentski zborovi, pomladci političkih stranaka, sindikalnih ili strukovnih organizacija u Republici Hrvatskoj i neformalne skupine mladih od najmanje četrdeset mladih.
Ovlašteni predlagatelji kandidatura bili su dužni prilikom isticanja kandidatura za članove Savjeta mladih predložiti i zamjenika za svakog kandidata za člana Savjeta mladih.
Na temelju prethodno navedenog Komisija Gradskog vijeća Grada Splita za suradnju s mladima grada Splita utvrđuje POPIS VAŽEĆIH KANDIDATURA za izbor članova Savjeta mladih Grada Splita i njihovih zamjenika, kako slijedi:
1. Predlagatelj: Udruga građana „Moj Split 3“
Kandidat: MARIJAN NIKOLIĆ, rođen 11. 08. 1998. godine, Biskupa Jurja Dobrile 12, Split
Zamjenik kandidata: MARKO GLIBOTA, rođen 17. 05. 1998. godine,Biskupa Jurja Dobrile 18, Split
2. Predlagatelj: Studentska udruga za promicanje zelene gradnje i održivog razvoja VIRIDES Split
Kandidat: DOMAGOJ BAJIĆ, rođen 02. 10. 1989. godine, Kukuljevićeva 24, Split
Zamjenik kandidata: NORA KULIĆ, 26. 09. 1994. godine,Šimićeva 27, Split
3. Predlagatelj: Forum mladih SDP
Kandidat: KREŠIMIR MANDIĆ, rođen 11. 06. 1999. godine, Ulica Marina Getaldića 11, Split
Zamjenik kandidata: LUKA GORETA, rođen 23. 12. 1992. godine, Domovinskog rata 15, Split
4. Predlagatelj: Forum mladih SDP
Kandidat: MIRAN PODRŽAJ, 28. 07. 1990. godine, Vrazova 17, Split
Zamjenik kandidata: JURICA KURTOVIĆ, 17. 11. 1995. godine, Dinka Šimunovića 5, Split
5. Predlagatelj: Udruga stanara „Nova Kila“
Kandidat: DOMAGOJ GORETA, rođen 05. 04. 1996. godine, Drniški put 15, Split
Zamjenik kandidata: JURE MADUNIĆ, rođen 31. 10. 1996. godine, Smiljanićeva 12, Split
6. Predlagatelj: Studentski zbor Sveučilišta u Splitu
Kandidat: JOSIP PERKUŠIĆ, rođen 31. 08. 1996. godine, Senjska 66, Split
Zamjenik kandidata: JOSIP MILIĆ, rođen 07. 10. 1996. godine, Rooseveltova 5, Split
7. Predlagatelj: Udruga mladih i studenata SplitMisli
Kandidat: IVANA MIKULIĆ, rođena 25. 02. 1992. godine, Put brda 6, Split
Zamjenik kandidata: VALENTINA ČUBRILO, rođena 30. 01. 1995. godine, Prilaz braće Kaliterna 6, Split
8. Predlagatelj: Splitski sveučilišni sportski savez
Kandidat: BRUNO STRIČEVIĆ, rođen 16. 03. 1998. godine, Gundulićeva 40, Split
Zamjenik kandidata: JOSIP SUBAŠIĆ, rođen 15. 03. 1996. godine, Pod kosom 24, Split
9. Predlagatelj: Udruga za poticanje učenja kroz igru i razvoj kreativnosti kod djece „Tulipani“
Kandidat: MIROSLAVA ČOSIĆ, rođena 19. 03. 1996. godine, Krilava 13, Split
Zamjenik kandidata: JELENA CVITKOVIĆ, rođena 23. 03. 1990. godine, Kninska 2, Split
10. Predlagatelj: Studentski katolički centar Split
Kandidat: JURE MIHAEL SLAVIĆ, rođen 28. 09. 1995. godine, Vinkovačka 49, Split
Zamjenik kandidata: ANA BOŽINOVIĆ KARAUZ, rođena 01. 07. 1995. godine, Put Iza nove bolnice 9, Split
11. Predlagatelj: Domine-organizacija za promicanje ženskih prava
Kandidat: TEA BUBIĆ, rođena 21. 11. 1990. godine, Pujanke 67, Split
Zamjenik kandidata: ANTONIA DE CASTRO BUBICA, rođena 04. 05. 1990. godine, Put Plokita 1, Split
12. Predlagatelj: Mladi HSLS
Kandidat: HRVOJE BAŠIĆ, rođen 18. 06. 1992. godine, Gradišćanskih hrvata 14, Split
Zamjenik kandidata: VIDE VULETIĆ, rođen 13. 06. 1992. godine, Poljička cesta 29, Split
13. Predlagatelj: Klub mladih Split
Kandidat: MATEA BEŠLIĆ, rođena 06. 05. 1994. godine, Put Glavičina 2, Split
Zamjenik kandidata: ROMANA BAN, rođena 25. 06. 1989. godine, Čulića dvori 21, Split
14. Predlagatelj: Platforma Doma mladih
Kandidat: TINA VUKASOVIĆ ĐAKOVIĆ, rođena 05. 06. 1989. godine, Hercegovačka 106, Split
Zamjenik kandidata: LANA BEOVIĆ, rođena 29. 06. 1990. godine, Biogradska 7, Split
15. Predlagatelj: Info zona
Kandidat: MARINA MEIĆ, 12. 05. 1991. godine, Osječka 42, Split
Zamjenik kandidata: IVANA ROGULJIĆ, 13. 01. 1992. godine, Borisa Papandopula 27, Split
16. Predlagatelj: Studenski zbor sveučilišnog Odjela za stručne studije Split
Kandidat: FRANE BEŠKER, rođen 14. 05. 1995. godine, Svetog križa 32, Split
Zamjenik kandidata: DUJE FILIPOVIĆ GRČIĆ, rođen 25. 07. 2001. godine, Osječka 7, Split
17. Predlagatelj: Udruga za kulturu i sport Pozitivna sila
Kandidat: ANTONIA KUZMANIĆ, rođena 23. 10. 1988. godine, Biskupa Jurja Dobrile 6, Split
Zamjenik kandidata: FILIP BOJIĆ, rođen 25. 11. 1991. godine, Alojzija Stepinca 9, Split
Popis važećih kandidatura za izbor članova Savjeta mladih Grada Splita i njihovih zamjenika, Komisija Gradskoga vijeća Grada Splita za suradnju s mladima Grada Splita dostavlja Gradskome vijeću na daljnje postupanje, te isti objavljuje na internetskim stranicama Grada Splita.
U Savjetu mladih Grada Splita je 11 mjesta koja će popuniti neki od 17 kandidata.