Premijer Andrej Plenković izjavio je danas kako bi svakome poželio ministricu kulture poput Nine Obuljen Koržinek, ponovno odbacujući medijske tvrdnje o njezinoj povezanosti s aferom Geodetski fakultet.
Tjednik Nacional izvijestio je da Ured europskog javnog tužitelja (EPPO) u Zagrebu nastavlja s istragom kako bi utvrdio kaznenu odgovornost ministrice kulture i medija Nine Obuljen Koržinek zbog njezine uloge u navedenoj aferi. Prema tvrdnjama, informacije dolaze od visokog dužnosnika iz premijerove administracije.
"Nisam čitao niti me zanima što pišu. Ne zanima me ni to pabirčenje nekih anonimnih izvora, niti oni koji su to objavili," rekao je Plenković novinarima nakon obilježavanja 25. godišnjice smrti dr. Franje Tuđmana. "Ja bih svakome poželio ministricu kulture kakva je Nina Obuljen Koržinek."
Na dodatna pitanja o njegovom povjerenju prema ministrici, Plenković je odgovorio: "Što želite da vam kažem, da sam zaljubljen u Ninu? Imam suprugu koju volim, a u Ninu sam afektivno 'zaljubljen' kao ministricu."